Суд повернув $681 тис. помічнику екс-замглави адміністрації Януковича – прокурор не заперечував

Печерський суд скасував арешт $680,9 тис, вилучених з банківського сейфу, який орендує депутат Сумської облради і екс-замглава адміністрації президента Юрій Чмирь.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 21 червня.

Рішення ухвалено за клопотанням адвоката, який повідомив,  що слідством не доведено, що кошти набуті незаконним шляхом. Крім того, як стверджував адвокат, власником грошей є не Юрій Чмирь, а інша особа. За даними з наших джерел – це Сергій Пуд, який раніше був парламентським помічником Чмиря, а також нардепа Віталія Хомутинніка.

Прокурор ГПУ Іван Нехаєнко подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності та щодо скасування арешту не заперечував. Також суд отримав заяву Юрія Чмиря, що він не проти повернення коштів законному володільцю.

У листопаді 2017 суд арештував ці гроші з метою збереження речових доказів. Прокурор доводив, що вони отримані з неофіційних джерел і з них не було сплачено податків до державного бюджету.

Суд взяв до уваги зміну позиції прокурора, що потреба в арешті частини коштів відпала, і арешт скасував. Решта $502 тис. належать дружині Чмиря. Гроші, власником яких себе називає Сергій Пуд, були начебто передані Чмирю на зберігання. В його декларації вони не відображені.

З червня минулого року ГПУ розслідується справа щодо можливого ухилення від сплати податків і привласнення коштів депутатом Сумської обларди Юрієм Чмирем. На думку слідчих, майновий стан Чмиря, який останні 10 років працював на державних посадах, не відповідає його офіційним доходам.

Юрій Чмирь був заступником глави Адміністрації президент з грудня 2013 по лютий 2014. З листопада 2015 він депутат Сумської обласної ради. У 2010-2013 рр. Чмирь очолював Сумську облдержадміністрацію. У 2006-2010 був народним депутатом від Партії регіонів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check