Суд лишив під арештом акції Онищенка, на які претендують російські банкіри

70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ» кіпрської компанії нардепа Олександра Онищенка «Остексперт Лімітед», понад півроку перебувають під арештом у справі про замах на шахрайське заволодіння ними.

Про це свідчить ухвала Апеляційного суду Києва від 16 травня.

Арешт накладено ще в листопаді минулого року. Його намагався оскаржити «Промінвестбанк», який, за рішенням суду, має стати новим власником пакета акцій.

У серпні 2017 року до Печерського райуправління поліції Києва надійшла заява, що представники «Промінвестбанку» 21.11.2016 подали до Господарського суду Києва завідомо підроблений документ, а саме: договір застави акцій від 05.11.2012, підписаний між «Промінвестбанком» та «Остексперт Лімітед». Таким чином, представники банку начебто вчинили замах на шахрайське заволодіння майном компанії.

Згідно з договором, який представив банк, у 2012 році акції  ПрАТ «ПЛАСТ» були передані в заставу по кредиту іншої фірми Онищенка – «ГК «Газовий альянс». 

«Промінвестбанк» подав позов до «ГК «Газовий Альянс» на 1 млрд 45 млн грн.

Паралельно «Промінвестбанк» подав позов про звернення в рахунок погашення боргу застави – 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ», якими володіє «Остексперт Лімітед». 19 вересня 2017 року Госпсуд Києва позов задовольнив. На договорі застави є підпис Онищенка. Водночас свідок (ім’я невідоме) стверджував, що Онищенко не міг його підписати, бо в цей день його не було в країні і це підтведжується відміткою в його паспорті. 

24 січня 2018 року суд визнав заборгованість «ГК «Газовий Альянс» у повному обсязі.

Крім того, «Промінвестбанк» звертався з позовом до самого Олександра Онищенка, який солідарно поручився  за кредитний договір. Банк намагався стягнути з Онищенка 428,7 млн грн. Однак суд у позові відмовив, оскільки банк пропустив 6-місячний строк, в межах якого повинен був звернутися до суду за захистом своїх прав, а тому порука вважається припиненою. У матеріалах справи був висновок почеркознавчої експертизи, що Онищенко начебто не підписував договір, але суд не брав його до уваги.

Наразі на вищезгадані рішення подано апеляційні скарги.

Водночас відомо, у кримінальній справі «Остексперт Лімітед» має статус потерпілої і заявила цивільний позов на 1 млрд 335 млн грн. Вона вважає, що претензії «Промінвестбанку» спричинили суттєве зниження ціни на компанію.

Власником «Промінвестбанку» є російський державний Внєшекономбанк.

Нагадаємо, що у березні 2014 року ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» та ПрАТ «Пласт» уклали договір про спільне користування Стрілковим і Архангельським газовими родовищами. У зв’язку з невиконанням фірмою Онищенка своїх зобов’язань щодо внесення інвестицій судами цей договір визнаний недійсним. За фактом розтрати коштів при розробці родовищ відкрита кримінальна справа. За інформацією слідчих, у 2015 році ПрАТ «Пласт» частину видобутого на Стрілковому родовищі газу направляли до Глібовського підземного газового сховища, розташованого в окупованому Криму. 


Архангельське газове родовище знаходиться за 70 кілометрів від берега на шельфі Чорного моря, а Стрілкове – на шельфі Азовського моря неподалік від села Стрілкове (Херсонська обл.). У березні 2014 в Стрілкове вторглися російські війська, в грудні вони відійшли за кордон з Кримом. 
В Україні нардеп Олександр Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check