Суд через два роки повернув $175 тис. адвокату зі справи Калєтніка

Печерський суд скасував арешт частини коштів, вилучених в офісі адвоката Дениса Сєрєбріннікова у справі про незаконнне збагачення колишнього нардепа від Комуністичної партії Ігоря Калєтніка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 29 травня.

Рішення ухвалив суддя Олексій Соколов.

Скасовано арешт $174,7 тис, 10,4 тис. швейцарських франків, 21,5 тис. євро, 98 тис. російських рублів, 175 британських фунтів.

Гроші були вилучені під час обшуку 20.09.2016 за адресою м.Київ, вулиця Саксаганського, 121, квартира (офіс) 112. Це офіс адвоката Дениса Сєрєбріннікова.

Прокурор, як зазначено в ухвалі, щодо скасування арешту заперечував, але в засідання не прийшов.

Автор клопотання адвокат Сєрєбрінніков у засіданні також не був присутнім, але через канцелярію подав проханя про розгляд його клопотання.

Арешт коштів вже оскаржувався в Апеляційному суді у 2016 році і тоді суд у скасуванні відмовив.

Прокуратура повідомляла, що при обшуку були виявлені та вилучені документи, що підтверджують участь Сєрєбріннікова у протиправних діях, зокрема, щодо продажу земельних ділянок. За версією слідства, гроші могли бути отримані за сприяння у вчиненні злочину. Суд арештував їх з метою збереження речових доказів.

Через два роки суд з’ясував, що статус Сєрєбріннікова у кримінальному провадженні досі не визначено, доказів, що вказані грошові кошти є предметом вчинення злочину або набуті злочинним шляхом не надано. Відтак суд вирішив, що подальший арешт є занадто обтяжливим.

З судових ухвал відомо, що в офісі Сєрєбріннікова було знайдено на $330 тис. більше. Однак їх власником себе називає деякий Дихне Є.Г.

У 2016 році адвокат Сєрєбрінніков подавав апеляцію в його інтересах і повідомляв, що ці гроші належать родині Дихне Є.Г. та були отримані внаслідок продажу дружиною у 2013 році квартири і гаражного боксу. 

Дихне стверджував, що Сєрєбрєнніков був його адвокатом і, враховуючи довірливі стосунки між ними, він передав йому на зберігання ці гроші і свій закордонний паспорт. Але у 2017 році суд відмовився знімати арешт.

Ініціали Дихне Є.Г. має заступник гендиректора міжнародного аеропорту «Бориспіль» Євгеній Григорович Дихне.

У 2014 році Денис Сєрєбрєнніков був адвокатом Одеського нафтопереробного заводу, який тоді належав біглому олігарху Сергію Курченку. Також він відомий як юрист фірми-орендатора дачі Курченка під Переяславом-Хмельницьким.

Справу проти екс-нардепа Ігоря Калєтніка відкрили 31 жовтня 2014 року.

За матеріалами справи, в лютому 2013 року родич Калєтніка придбав 26 га у Вінницькій області. За даними ДФС, з 2002 по 2013 рік цей родич екс-нардепа отримав всього 176 тис. грн доходу, що виключає можливість купити вказані ділянки. Крім того, відомо, що на діда Калєтніка було оформлено 14 га лісу під Києвом.

За 2013 рік сам Калєтнік задекларував 90,5 млн грн власних доходів, і 33,94 млн грн доходу дружини та доньок. Зокрема, 65 млн грн Калєтніку подарували його батьки.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check