Справа судді Пригунової: суд долучив документи і наручники та зробив перерву до кінця літа

Шевченківський суд 12 червня продовжив долучати докази у справі за обвинуваченням в шахрайстві і отриманні хабарів судді Господарського суду Києва Алли Пригунової та адвокатів Ігоря Чуйка і Романа Романишена.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Руслан Лущай долучив судові рішення, протоколи огляду коштів, особову справу судді Пригунової та ін.

Крім того, прокурор передав суду темний пакет і сказав, що в ньому кайданки, вилучені в офісі адвокатської компанії «Прокопенко, Чуйко та партнери», і ця річ заборонена для вільного обігу. Водночас на уточнююче запитання суду прокурор повідомив, що кайданки речовим доказом не визнавалися.

Стороні обвинувачення необхідне ще одне судове засідання для долучення матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій. Після цього суд зможе перейти до дослідження доказів.

Суддя Оксана Голуб повідомила, що у суддів заплановані відпустки і тому наступне засідання призначили тільки на 31 серпня.

Як відомо, прокуратура почала долучати докази у справі 28 березня 2018 року.

27 квітня засідання не відбулося, а раніше прокурор долучив серед іншого три заяви від потерпілих громадян, що приватний адвокат підбурював їх до передачі судді неправомірної вигоди. Сума хабарів оцінюється у 65 тис. доларів.

Нагадаємо, що справу Пригунової в суді почали розглядати на початку 2017-го, але за рік встигли тільки заслухати обвинувальний акт і визначити порядок дослідження доказів. Далі засідання з різних причин переносилися.

Один із обвинувачених адвокат Роман Романишен є чоловіком судді Шевченківського суду Інни Романишеної. З цієї причини прокуратура клопотала про зміну підсудності. Але Апеляційний суд залишив справу у Шевченківському суді. Суддя Романишена не входить в колегію по цій справі, але якби входила, то мала б узяти самовідвід.

9 березня 2017 Вища рада правосуддя відсторонила Аллу Пригунову від здійснення правосуддя до того часу, поки стосовно неї не з’явиться вирок суду або справу не закриють.

Пригунова оскаржувала це рішення. У серпні 2017 Верховний суд залишив його в силі.

Як відомо, сама Пригунова вважає, що справа проти неї сфабрикована, оскільки вона є заявником у справі щодо судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова про втручання у діяльність судових органів.

Як відомо, ГПУ досі не закінчила слідство у справі Ємельянова і регулярно його заморожує.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check