Нардеп Власенко відбився від претензій Окунської на свій будинок

Колишня дружина нардепа Сергія Власенка Наталія Окунська програла апеляцію у справі про перерозподіл частки у будинку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову Апеляційного суду Києва від 30 травня.

Окунська оскаржувала рішення суду від 20 грудня 2017 року, яким припинено її право власності на частку в будинку з компенсацією вартості.

Нардеп Власенко і Окунська розлучилися у 2008 році. Тоді ж у 2008-му вони уклали мирову угоду, якою погодили вартість будинку в 1 млн грн.

У 2012 році суд провів поділ майна подружжя і визнав за Окунською право власності на 1/2 житлового будинку і земельної ділянки.

Згодом Власенко став оспорювати це рішення, вказуючи, що з 2008 року, до поділу майна судом, здійснював його перебудову та добудову, не потребуючи на це дозволу екс-дружини, оскільки був єдиним власником будинку. Відтак на 2012 рік це був уже не той будинк, що у 2008. На момент розірвання шлюбу він був практично зруйнованим, мав два поверхи і загальну площу 530 кв. метрів, а став новим триповерховим. Його вартість, за оцінкою ТОВ «Українська експертна група» від 30.08.2013 року, становить 10,9 млн грн.

Власенко показав суду дозвіл на розробку проектної документації на проведення робіт у будинку. Крім того, покази дав робітник, який завідує обслуговуванням будинку. Чоловік розповів, що Окунської та дітей там ніколи не бачив, вони там ніколи не проживали, утриманням будинку не цікавляться.

Суд дійшов висновку, що саме Власенку належать переобладнання та прибудови будинку, оскільки режим спільної сумісної власності після розірвання шлюбу та поділу майна подружжя не поширюється на ту частину будинку, яка була добудована позивачем самостійно.

Суд врахував висновок інженера-проектувальника щодо технічної можливості виділу в натурі для Окунської частки житлового будинку. Зокрема, у висновку йшлося, що частку неможливо виділити без додаткових заходів, а саме влаштування окремих входів, перегородок, реконструкції несучих стін та перекриттів, реконструкції інженерних мереж, влаштування окремих входів на земельну ділянку.

У зв’язку з тим, що частка Власенка стала значно більшою в порівнянні з часткою Окунської, то він має право порушувати питання про припинення права власності Окунської на її частину. Спільне володіння і користування майном неможливе через неприязні стосунки. Як вирішив суд, припинення права власності Окунської на половину спірного домоволодіння не завдасть їй істотної шкоди. Відомо, що жінка разом з дітьми з 10.10.2014 року проживає за межами країни, у Франції, де попросила притулку.

Суд стягнув на користь Окунської компенсацію вартості половини будинку, як вона визначена у мировій угоді станом на 2008 рік. Це мало б бути 0,5 млн грн. Але з урахуванням індекску інфляції суд стягнув 0,9 млн грн.

В е-декларації Власенка є будинок в Києві площею 740,6 кв.м.

У 2017 році Наталія Окунська повідомила журналістам, що отримала у Франції політичний притулок – «від Сергія Власенка і партії Тимошенко».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check