ГПУ розслідує привласнення газу на 500 млн в поставках на Одеський припортовий

Суд арештував карбамід ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» у справі про заволодіння газу при поставках на Одеський припортовий завод.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 7 червня.

Йдеться про понад 3,2 тонни карбаміду марки Б, що належить ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія».

За даними слідства, продукція - результат переробки ПАТ «Одеський припортовий завод»  у квітні 2018-го наднормово спожитого газу. 

Слідчі Генпрокуратури стверджують, що  службові особи ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія», ТОВ «Газоторгова Компанія», ПАТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Одесагаз», у період 2017-2018 років, діючи за попередньою змовою, внаслідок несанкціонованого відбору природного газу, шляхом зловживання службовим становищем, заволоділи газом ПАТ «Укртрансгаз» на суму понад 500 млн. грн.

На початку квітня 2018-го «Укртрансгаз» затвердив номінацію ТОВ «Всеукраїнська енерго компанія» на транспортування у квітні природного газу в обсязі 3 000 тис.м.куб. для Одеського припортового заводу. Через кілька днів «Всеукраїнська енерго компанія» попросила збільшити обсяг газу для транспортування до 13 000 тис.м.куб. 

Проте станом на кінець квітня 2018 року, за даними Оператора ГТС, споживання Одеського припортового заводу становило 52 284 тис.м.куб.

До 12 травня «Всеукраїнська енерго компанія» не здійснила дій із балансування газотранспортної системи, зокрема, не повернула природний газ спожитий (перероблений) Одеським припортовим заводом понад підтверджені обсяги, чим, на думку слідчих, завдала «Укртрансгазу» збитків в сумі понад 500 млн грн.

Функції постачальника газу на Одеський припортовий завод (ОПЗ) виконувало ТОВ «Газоторгова Компанія», відповідно до агентського договору з ТОВ «Всеукраїнська енерго компанія».

За інформацією слідчих, отриманий газ ОПЗ переробив на 3,226 тонн 845 кг карбаміду. Постановою слідчого продукцію визнано речовим доказом. Для збереження речового доказу суд наклав на нього арешт.

З судового реєстру відомо, що в кінці травня ГПУ також просила про арешт 72,2 тис. тонн карбаміду, що знаходиться на складах ОПЗ. Але суд не отримав постанови про визнання продукції речовим доказом, ухвал про дозвіл на обшук, тому у клопотанні відмовив.

Кримінальне провадження, в рамках якого ведуться слідчі дії, відкрито ще 17.11.2017 р. Його розслідує Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури. Раніше ГПУ клопотала про арешт рахунків низки компаній у цій справі.

«Всеукраїнська енерго компанія» зареєстрована у БЦ «Парус» Дмитра Фірташа, її власником значиться Вадим Колесников. 

Співвласником «Газоторгової Компанії» є Олексій Дубас, брат Антона Дубаса - парламентського помічника Олександра Онищенка.