ГПУ поскаржилась на складність справи Добкіна і продовжила розслідування

У Генпрокуратурі справу проти нардепа і екс-мера Харкова Михайла Добкіна назвали винятково складною, зокрема через численні експертизи.

Про це йдеться в ухвалах Печерського суду, повідомляє «Судовий репортер».

За останньою інформацією, постановою генпрокурора  строк досудового розслідування продовжено до дванадцяти місяців, а саме до 14.07.2018.

У ГПУ пояснюють, що необхідно закінчити 34 комплексних судових експертизи - судово-оціночні, з питань землеустрою, будівельно-технічні.

Як стверджував прокурор в одному з судових засідань, раніше закінчити розслідування неможливо «внаслідок виняткової складності провадження, що зумовлюється специфікою криміналістичної характеристики злочинів, які належать до предмету доказування, а також незацікавленістю у швидкому, повному та неупередженому розслідуванні».

На підозрюваного Добкіна покладено обов'язки прибувати на виклик до слідства, прокурора або суду, а в разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомити про це; повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання. Термін дії обов'язків спливає 16 червня 2018 року. Прокуратура може продовжити їх, звернувшись до суду.

Як відомо, народному депутатові від «Опозиційного блоку» Михайлу Добкіну пред’явлено підозру, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, шляхом обману, сприяв заволодінню земельними ділянками на території м. Харкова загальною площею 77,8 га, чим спричинив збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму 227 млн грн.

16 липня 2017 року до Михайла Добкіна застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 50 млн грн застави із покладанням обов’язків. 30 млн грн застави за Добкіна вніс інший нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, а ще 20 млн грн – колишній віце-прем’єр Борис Колесніков.

Окрім Добкіна, підозрюваними також є три службові особи Харківської міськради.

За даними слідства, всього у 2008-2010 рр. через житлово-будівельні кооперативи, пов'язані з посадовцями Харківської міськради, було виведено у приватну власність понад 650 га землі вартістю більше 4,05 млрд. грн.

Як раніше повідомив «Харківський антикорупційний центр», у лютому 2018-го були засуджені троє засновників кооперативу, який отримував землю за так званою «коопаративною схемою». Суд призначив їм по 5 років позбавлення волі умовно.