Екс-чиновника Держземагентства оштрафували за $66 тис. хабара

Колишнього начальника управління Держземагентства у Первомайському районі Харківської області оштрафували на 17 тис. грн за отримання $66 тис. хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Київського райсуду Харкова від 8 червня.

У 2015 році до чиновника звернулись щодо відведення в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства. Йшлося про 472,6 га землі. Підприємець начебто отримав від чиновника повідомлення у Viber з текстом «150 за га», що він сприйняв як $150 за гектар орендованої землі. У подальшому розмір неправомірної винагороди домовились зменшити до $140 за га. 

Гроші отримувалися за вплив на службових осіб ГУ Держземагентства в Харківській області. Хабар в еквіваленті 1,4 млн грн міченими купюрами передали через посередника, якого чиновник представив як довірену особу начальника Головного управління Держземагентства в Харківській області. Після цього працівник Держземагентства і посередник були затримані.

В суді екс-чиновник свою вину не визнав. З його слів, до нього звернулись щодо оформлення ставка. У подальшому начебто запропонували зустрітися, не пояснвши причин, і в подальшому відбулось затримання. Давати інші показання він відмовився, посилаючись на ст.63 Конституції.

Потерпілий розповів, що з березня 2015-го на всі зустрічі з приводу виділення землі та водоймищ з ним постійно їздив працівник СБУ. На зустрічі їздили автомобілем Volkswagen В7 який йому видали в СБУ. Але чоловік не зміг назвати ані час, коли з’явилася ця особа, ані пояснити свої відносини з працівником правоохоронного органу. При тому, що заяву про злочин він написав 27.05.2015 року.

Під час дослідження доказів суд виявив, що в опломбованому пакеті на 100 тис. грн менше, ніж зазначено в обвинувальному акті і протоколі вручення мічених коштів.

Суд змінив кваліфікацію дій обвинуваченого з ч.3 ст.369-2 на ч.2 ст.369-2 КК, оскільки не переконався у тому, що отримання хабара було поєднане з вимаганням. Як вважає суд, потерпілий у засіданні не підтвердив факт вимагання у нього неправомірної вигоди.

Окрім 17 тис. грн штрафу, з обвинуваченого також стягується майже 34 тис. грн витрат за експертизи у справі. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів з дня проголошення.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check