Дядечко не прийшов свідчити проти Шепелева

Дарницький суд Києва 7 червня не зміг провести допит банкіра Сергія Дядечка, котрий має статус потерпілого від замаху на умисне вбивство, у замовленні якого звинувачується екс-нардеп Олександр Шепелев.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Секретар судового засідання сказала, що від Дядечка надійшла факсограма, що він не зможе бути присутнім. Потерпілий ще жодного разу не з’явився до суду ані в цій справі, ані в справі за епізодом про замах у 2011 році, що слухається в Києво-Святошинському суді.

Раніше суд визначив порядок дослідження доказів, що передбачає найперше провести допит Дядечка.

Також 7 червня захист подав клопотання про забезпечення права Шепелева на медичну допомогу.

Адвокат Денис Анікін: Здоров’я Шепелева перебуває у вкрай небезпечному стані. Після завданих йому тілесних ушкоджень після викрадення від 08.02.2018 не отримав належного медичного лікування. Вже минуло майже чотири місяці. У 2014 році в нього встановлена гіпертонічна хвороба 2 стадії та розсіяний склероз. Ці захворювання мають хронічний перебіг. Він потребує амбулаторного, а в разі загострення – стаціонарного лікування. В разі надання адекватної медичної допомоги прогнози для його життя і здоров’я є сприятливими, за винятком розсіяного склерозу, що є невиліковним… Встановлено ще один діагноз – це артеріальна гіпертензія 2 стадії та церебральний гіпертонічний криз… Захворювання характеризуються постійним підвищенням рівня артеріального тиску. Лікування є тривалим і потребує значного обсягу обстежень та дотримання спеціального режиму життя… В стані гіпертонічного кризу Шепелев перебуває постійно… Дієвого лікування він так і не отримував. Викладене яскраво демонструє намагання СБУ та прокурорів утримувати його в кризовому стані… Не отримуючи належної медичної допомоги, Шепелев фактично безконтрольно приймає ліки в великій кількості. Наприклад, за чотири місяці тримання під вартою ним було прийнято тільки пігулок в кількості 2700 штук. Вказані ліки не створюють лікувального ефекту, а навпаки, викликають пригнічений стан. У відділі забезпечення досудового слідства СБУ неможливо забезпечити надання належної медичної допомоги Шепелеву, оскільки там нема медичної частини… Це передінсультний. передінфарктний стан… Шепелев розцінює це як катування та нелюдське поводження з ним.Захист просив забезпечити доступ Шепелева до медичної допомоги, що включає право на вибір лікаря, методів лікування. Адвокат хотів, щоб суд зобов’язав військову прокуратуру забезпечити проходження Шепелевим обстеження та діагностування у медичному закладі мережі «Добробут». Оплату послуг стророна захисту гарантує.
Адвокат Юрій Татьков повідомив, що перед приїздом до суду Шепелеву поміряли тиск і він становив 234х127, пульс – 126. В залі суду захисники також перевірили його тиск і він склав 263х130, пульс – 127.
Суддя Поліна Коляденко поцікавилась самопочуттям Шепелева. Той сказав, що прийняв ліки. «Плохо, терплю, Ваша честь», – додав він.
Після цього суд зробив перерву і розпорядився, щоб секретар викликала швидку допомогу.
Лікарі вирішили, що екстреної госпіталізації обинувачений не потребує. Захисники заявили, що медики занизили показники пульсу, оскільки на них начебто тиснуть правоохоронні органи.
Суддя під час засідання запитала у секретаря, чи називала вона прізвище особи, для якої викликалась швидка. Секретар відповіла, що повідомила тільки рік народження особи і стан, на який скаржиться.
Адвокат Андрій Циганков заявив, що суддя під час розгляду клопотання не мала права ставити запитання секретарю і назвав це позапроцесуальним спілкуванням.
Адвокат Юрій Татьков сказав, що після того, як медики поїхали, вони самі ще раз перевірили тиск Шеплева під відеозапис. Тому захист стверджує, що лікарі занизили показники тиску. За словами Татькова, тиск становить 254х125.
Прокурор Ігор Німченко сказав, що проти задоволення клопотання. Він зазначив, що раніше захист не звертався ані в прокуратуру, ані до адміністрації ізолятора про лікування в закладі «Добробут». На його думку, захист не аргументував, чому обслуговувати їх клієнта має конкретний медзаклад.

У підсумку суд задовольнив клопотання частково зобов’язав начальника ІТТ СБУ невідкладно вирішити питання щодо медичного обстеження Шепелева, а також повідомити суд про результати. Також суд роз’яснив, що захист може звертатися до ІТТ СБУ, щоб обстеження провели саме в закладі «Добробут», а начальник ізолятора зобов’язаний відповісти, чому він погоджується або ні.

Крім того, 7 червня суд продовжив на два місяці строк перебування Шепелева під вартою. Як відомо, екс-нардеп утримується в тимчасовому ізоляторі СБУ, що пояснюють міркуваннями безпеки. Захист клопотав про переведення його до звичайного слідчого ізолятора, де є медична частина, але суд залишив це питання без змін.

Справу розглядає суд присяжних.

2 травня в Дарницькому суді прокурор закінчив читання обвинувального акту.

За версією обвинувачення, у 2013 році Шепелев, переховуючись в Угорщині від правоохоронних органів, спланував повторний замах на вбивство Дядечка, оскільки свідчення останнього викривали його злочинні дії, зокрема причетність до розкрадання коштів «Родовід банку». Після вбивства Шепелев начебто розраховував, що кримінальні справи в Україні проти нього закриють. 

Згідно з планом, колишнього акціонера «Родовід Банку» Дядечка мали притягнути до кримінальної відповідальності в Росії, здійснити його екстрадицію, помістити до місця позбавлення волі, а пізніше вбити.
Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться п’ять кримінальних справ стосовно Олександра Шепелева. Остання передана до Печерського суду 25 травня цього року і стосується розтрати коштів «Родовід Банку».
Києво-Святошинський суд слухає справу про перший замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році. За версією обвинувачення, Шепелев вирішив убити Дядечка, оскільки той знав про його схеми розкрадання коштів «Родовід Банку». Машину Дядечка обстріляли, але він вижив.

У Дарницькому суді перебуває справа щодо Шепелева про фальсифікацію кримінальної справи проти Дядечка в Росії і повторний замах на його вбивство у 2013 році.

Оболонський суд розглядає справу за обвинуваченням Шепелева у вбивстві у 2003 році голови наглядової ради «АвтоКразБанку» Сергія Кириченка, а Деснянський суд – справу про втечу Шепелева з лікарні з-під варти у 2014 році.

Судові засідання за участю Шепелева неодноразово відкладалися через скарги на стан здоров’я.

8 лютого 2018 СБУ затримала Олександра Шепелева поблизу Києва. Він був побитий і стверджував, що повернувся в Україну кілька місяців  тому, написавши генпрокурору, що хоче дати показання. За словами Шепелева, його викрали і побили люди, які представлялись військовою прокуратурою і вимагали компромату на діючу владу. При затриманні в нього виявили посвідчення підполковника «Міністерства державної безпеки «ДНР» на ім’я іншої особи, але з його фотокарткою.

З лютого 2018  Шепелев утримується під вартою.

Раніше, у 2014 році, в статусі підозрюваного, перебуваючи в лікарні, він втік разом із конвоїром і переховувався за кордоном. В останній час проживав у Росії.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Раніше колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербина розповідав, що Шепелев був «смотрящим» у банку від Юлії Тимошенко.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check