Чоловік, який позичив 7 мільйонів матері екс-голови Держгеонадра, відмовився давати показання

Суд дав дозвіл на позапланову перевірку працівниками ДФС сплати податків матір’ю колишнього в.о. голови Державної служби геології та надр та чоловіком, який позичив матері екс-чиновника 7 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду.

З жовтня 2016 року Національне антикорупційне бюро розслідує можливе незаконне збагачення в діях Миколи Бояркіна, який був директором департаменту організаційно-аналітичної роботи та управління персоналом і в.о. Держгеонадра. Разом з тим, про підозру йому досі офіційно не повідомлено.

За матеріалами справи, у 2016 році мати екс-чиновника Ніла Бояркіна придбала в Києві квартиру на 109 кв.м. і машиномісце загальною вартістю 5,5 млн грн. Її син задекларував, що вони з дружиною користуються цією квартирою.

Також на матір Бояркіна оформили Toyota Camry, 2015 року випуску, вартістю 868 тис. грн.

За даними податкової, з 1999 по 30.06.2016 екс-чиновник і члени його родини отримали сумарно 2,5 млн грн офіційного доходу. Крім того, ПП «Неонніла», що належить матері Бояркіна, у 2012-2016 рр. подавало податкові декларації з нульовими показниками.
Перед купівлею квартири, в грудні 2015 мати Бояркіна уклала договір позики 7 млн грн з чоловіком, чиє ім’я в рішенні суду приховано. За версією НАБУ, договір підписали, щоб замаскувати походження коштів. Як вважають детективи, на це вказує факт, що договір нотаріально не засвідчили, а мати екс-чиновника до сих пір жодних грошей та відсотків за позикою не сплачувала.
 
На допиті жінка сказала, що гроші позичала, перебуваючи в приміщенні банку «Кліринговий дім». Але, за даними з’єднань номерів телефонів матері Бояркіна і позичальника, жоден із них не перебував в той день в районі розташування банківської установи. Більше того, в грудні 2015 року позичальник взагалі не перебував у Києві.
 
У НАБУ повідомили, що особи, допитані та обшукані в ході слідчих дій, не тільки не бажають сприяти встановленню істини, а й перешкоджають в отриманні додаткової інформації. Зокрема, позичальник двічі відмовився надавати показання, посилаючись на статтю 63 Конституції, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів. Хоча Бояркін та його матір не є членами сім’ї або родичами цього чоловіка.
За клопотанням детективів НАБУ фіскальна служба перевірить сплату податків матір’ю Бояркіна і чоловіком, який позичив їй гроші, за період з 01.01.1996 по 19.04.2018.
 
Микола Бояркін був в.о. керівника Держгеонадра з січня 2015 до 25 травня 2017 року.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check