Апеляція визнала власником арештованих акцій Онищенка «Промінвестбанк»

Київський апеляційний господарський суд залишив без задоволення скаргу кіпрської компанії «Остексперт Лімітед» щодо визнання права власності 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ» за  «Промінвестбанком».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову суду від 8 червня.

У вересні 2017 року Госпсуд Києва в погашення 280 млн грн боргу «ГК «Газовий альянс» перед «Промінвестбанком» звернув стягнення на предмет застави – 70% акцій ПрАТ «ПЛАСТ», що належать «Остексперт Лімітед».

Компанії «Остексперт Лімітед» і «ГК «Газовий Альянс» контролюються нардепом Олександром Онищенком.

В апеляції «Остексперт Лімітед» вкотре стверджувала, що договір застави акцій не укладався. Однак у розпорядженні суду були оригінали та копії договору, підписані Онищенком і завірені нотаріально. У підсумку апеляційний суд залишив рішення без змін.

В листопаді 2017-го суд арештував вищезгаданий пакет акцій, заборонивши, зокрема, змінювати його власника, у зв’язку з розслідуванням заяви про злочин. Банк оскаржував, але у травні апеляційна інстанція підтвердила це рішення.

Раніше до Печерського райуправління поліції Києва надійшла заява «Остексперт Лімітед», що представники «Промінвестбанку» подали до Господарського суду Києва завідомо підроблений документ, а саме: договір застави акцій від 05.11.2012, підписаний між «Промінвестбанком» та «Остексперт Лімітед». Таким чином, представники банку начебто вчинили замах на шахрайське заволодіння майном компанії. Свідок (ім’я невідоме) стверджував, що Онищенко не міг його підписати, бо в цей день його не було в країні і це підтведжується відміткою в його паспорті.

«Остексперт Лімітед» має статус потерпілого і заявила цивільний позов на 1 млрд 335 млн грн. Вона вважає, що претензії «Промінвестбанку» спричинили суттєве зниження ціни на компанію.

Як відомо, загальна сума претензій «Промінвестбанку» до «ГК «Газовий Альянс» складає 1 млрд 45 млн грн.

Раніше «Промінвестбанк» також звертався з позовом до самого Олександра Онищенка, який солідарно поручився за кредитний договір. Банк намагався стягнути з Онищенка 428,7 млн грн. Однак суд у позові відмовив, оскільки банк пропустив 6-місячний строк, в межах якого повинен був звернутися до суду за захистом своїх прав, а тому порука вважається припиненою. У матеріалах справи був висновок почеркознавчої експертизи, що Онищенко начебто не підписував договір, але суд не брав його до уваги.

Власником «Промінвестбанку» є російський державний Внєшекономбанк.

Нагадаємо, що у березні 2014 року ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» та ПрАТ «Пласт» уклали договір про спільне користування Стрілковим і Архангельським газовими родовищами. У зв’язку з невиконанням фірмою Онищенка своїх зобов’язань щодо внесення інвестицій судами цей договір визнаний недійсним. За фактом розтрати коштів при розробці родовищ відкрита кримінальна справа. За інформацією слідчих, у 2015 році ПрАТ «Пласт» частину видобутого на Стрілковому родовищі газу направляли до Глібовського підземного газового сховища, розташованого в окупованому Криму.

Архангельське газове родовище знаходиться за 70 кілометрів від берега на шельфі Чорного моря, а Стрілкове – на шельфі Азовського моря неподалік від села Стрілкове (Херсонська обл.). У березні 2014 в Стрілкове вторглися російські війська, але в грудні вони відійшли за кордон з Кримом.

В Україні нардеп Олександр Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check