Жінці-стрільцю з «Оплоту» заочно дали 8 років в'язниці

За участь у територистичній організації «ДНР» уродженку Донецької області Ганну Колесникову заочно засудили до 8 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Приазовського районного суду Запорізької області від 18 травня.

За матеріалами справи, жінка працювала секретарем Торезької центральної міської лікарні. Але у липні 2014 року, перебуваючи у м.Торез, вступила на незаконного збройного формування «ОПЛОТ» терористичної організації «ДНР» та була зарахована на посаду стрілка. У подальшому пройшла військову підготовку і охороняла приміщення «ОПЛОТу». На службі отримала позивний «Барс».

Як йдеться у вироку, з 30.10.2014р. по 14.11.2014 року Колесникова на території м.Маріуполь та м.Волноваха Донецької області займалась виявленням місць дислокації військової техніки, особового складу та фортифікаційних споруд Збройних сил України. У жовтні-листопаді 2014 року робила розвідувальні виїзди до м.Маріуполя. За свою роботу отримувала грошову винагороду.

3 грудня 2014 Колесникову затримали співробітники СБУ. У неї вилучили мобільний телефон, де були її фотографії у військовій формі «ДНР» зі зброєю, а також посвідчення «Донецької народної республіки». На мобільному виявлено 18 номерів телефонів, які, зі слів затриманої, належать учасникам «ДНР». Було досліджено зміст її розмов з цими особами.

5 грудня 2014 року суд взяв Колесникову під варту. Але 25 грудня запобіжний захід клопотанням слідчого скасували і жінку звільнили. У січні 2015-го її оголосили в розшук. В суді справа розгдялась заочно.

За даними сайту «Миротворець» в кінці 2014-го Колесникову обміняли за Мінськими домовленостями.