Верховний суд залишає землю кооперативу зі справи Добкіна

Верховний суд залишив без задоволення скаргу заступника прокурора Харківської області щодо визнання відсутнім в ОК «ЖБК «Зірка – 2008» права власності на земельну ділянку площею 3,26 га.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову суду від 4 травня.

Прокуратура звернулась із позовом ще в червні 2017 року, вимагаючи визнати недійсним пункт рішення Харківської міськради про передачу ділянки у власність, визнання недійсним державного акта на землю, скасування держреєстрації і кадастрового номера ділянки і визнання відсутності у кооперативу права власності на цю землю.

Прокуратура стверджувала, що рішення про передачу землі суперечило Земельному кодексу, а кооператив «Зірка – 2008» створено з порушенням умов Житлового кодексу і примірного статуту ЖБК, а тому він не мав права на безоплатне набуття ділянки у власність.

У 2017 році суди першої та апеляційної інстанцій у позові прокурора відмовили. Верховний суд залишив ці рішення без змін.

Суди зазначали, що пункт рішення Харківської міськради від 25.02.2009 прийнято з порушенням вимог законодавства, що могло б бути підставою для визнання його недійсним і скасування також держакта на ділянку. Однак прокурором пропущено 3-річний строк позовної давності.

Суд з'ясував, що перший заступник прокурора міста Харкова Олександр Бударний 25.02.2009 був присутній на сесії Харківської міської ради при ухваленні спірного рішення, а тому був обізнаний про його прийняття. Присутність прокурора підствержується протоколом засідання.

Прокурор посилався на кримінальне провадження щодо заволодіння земельними ділянками на території м. Харкова через так звану «кооперативну схему». Одним із підозрюваних у цій справі є нардеп Михайло Добкін, який у 2006-2010 рр. був мером Харкова. Проте вироків щодо засновників «Зірка – 2008» немає, тому суд ці доводи не прийняв.

Вищезгаданий колишній заступник прокурора Харкова донедавна працював заступником начальника ГУ Нацполіції в Харківській області. У березні 2018-го він здав до НАЗК декларацію "перед звільненням". Після цього Бударний запропонував свою кандидатуру на посаду замдиректора територіального управління Державного бюро розслідувань у м.Краматорськ.

Як відомо, народному депутатові від «Опозиційного блоку» Михайлу Добкіну пред’явлено підозру, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, шляхом обману, сприяв заволодінню земельними ділянками на території м. Харкова загальною площею 77,8 га, чим спричинив збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму 227 млн грн.

16 липня 2017 року до Михайла Добкіна застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 50 млн грн застави із покладанням обов’язків. 30 млн грн застави за Добкіна вніс інший нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, а ще 20 млн грн – колишній віце-прем’єр Борис Колесніков.

За даними слідства, всього у 2008-2010 рр. через житлово-будівельні кооперативи, пов'язані з посадовцями Харківської міськради, було виведено у приватну власність понад 650 га землі вартістю більше 4,05 млрд. грн.

Як раніше  повідомив «Харківський антикорупційний центр», у лютому 2018-го були засуджені троє засновників кооперативу, який отримував землю за так званою «коопаративною схемою». Суд призначив їм по 5 років позбавлення волі умовно.