«Укргазвидобування» через суд стягує з фірми Онищенка 2 мільйони боргу 6-річної давності

Господарський суд Київської області вирішив стягнути на користь ПАТ «Укргазвидобування» 2,08 млн грн боргу з ТОВ «Надра Геоцентр» за ремонт свердловини.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 10 травня.

У 2012 році «Надра Геоцентр» замовила у держкомпанії «Укргазвидобування» капітальний ремонт №110 Юліївського нафтогазоконденсатного родовища. Ця свердловина використовувалась у спільній діяльності «Надра Геоцентр» і УГВ.

У грудні 2012 сторони підписали акт приймання-передачі виконаних робіт. Однак «Надра Геоцентр» заплатила тільки 100 тис. грн. У 2017 році «Укргазвидобування» надсилало компанії вимогу про сплату боргу, але ані відповіді, ані грошей не отримало.

Суд позов «Укргазвидобування» задовольнив і ухвалив стягнути борг.

«Надра Геоцентр» відзвиву на позов не надала і її представники до суду не з'явились. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

«Надра Геоцентр» належить кіпрській компанії «Фастіла Трейдинг ЛТД». Водночас детективи Національного антикорупційного бюро вважають «Надра Геоцентр» підконтрольною нардепу Онищенку.

Як відомо, Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр», підконтрольним Олександру Онищенку, розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

За даними проекту «Марлін», регіональні інспекції Державної фіскальної служби намагаються через суди стягнути з державного ПАТ «Укргазвидобування» 467,5 млн грн рентних боргів фірми «Надра Геоцентр».

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.