Три компанії з “бурштинової справи” відсудили ліцензії, за скасування яких начебто домовлялась агент Катерина

Вінницький апеляційний адміністративний суд відмовив у позові прокуратури про скасування спецдозволу ТОВ «Амбер Холдинг» на користування надрами.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 17 травня.

Йдеться про дозвіл на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовища бурштину (ділянка Козюлівка), на території Житомирської області, Овруцького району у 8 км на північ від смт. Словечне, загальною площею 106,7 кв.м. 

У квітні 2017 року прокуратура звернулась до суду про скасування спецдозволу і до винесення рішення його дію було зупинено.

За матеріалами справи,  у 2016 році «Амбер Холдинг» отримала спецдозвіл без проведення аукціону строком на 5 років.

На думку прокурора, «Амбер Холдинг» без її згоди.

В грудні 2017 суд визнав протиправним і скасував спецдозвіл, виданий «Амбер Холдинг». Зокрема, суд також вирішив, що у компанії відсутній цілісний майновий комплекс, що є умовою отримання спецдозволу на розробку родовища.

Компанія подала апеляцію на це рішення.

Переглядаючи справу, апеляційний суд вирішив, що висновки першої інстанції не знайшли підтвердження. Суд вирішив, що компанія таки мала в оренді цілісний майновий комплекс. 

Крім того, Житомирська облрада повідомила Держгеонадра про відмову у наданні спецдозволу листом, а не у вигляді рішення (рішення було ухвалено тільки через два тижні) і Держгенонадра мала формальні підстави сприймати відсутність рішення як згоду. Разом з тим, суд відзначив, що характер листа свідчив, що облрада не ставилась байдуже до  погодження спецдозволу, категорично заперечувала і повідомляла, що розгляне питання на найближчому засіданні, і рішення про відмову було ухвалено, хочі і з запізненням на декілька днів.

Водночас апеляційний суд зауважив, що відносини щодо погодження дозволу виникли між Держгеонадра та Житомирською облрадою, тобто без участі ТОВ «Амбер Холдинг». Тому компанія мала підстави сподіватися, що дії Держгеонадра є добросовісними і умови надання спецдозволу дотримані. Тому, як вважає суд, навіть якщо порушення мали місце, позбавлення «Амбер Холдинг» спецдозволу призведе до покладення на компанію надмірного індивідуального тягаря, а тому є непропорційним та несумісним з принципом верховенства права.

Крім того, як вважав суд першої інстанції, «Амбер Холдинг» начебто прострочила плату за спецдозвіл: внесла кошти після спливу 45 днів з моменту видачі наказу Держгеонадра. Однак апеляційний суд з цим не погодився, оскільки гроші було внесено на наступний день після отримання розрахунків розміру такого збору.

У квітні цього року за аналогічною схемою виграло апеляцію ТОВ «Надра Галичини», що має спецдозвіл на розробку родовища бурштину в Житомирській області, на північній околиці с. Сирниця площею 906,4 га.

25 квітня 2018 ТОВ «Райт Солюшн» виграло у Верховному суді справу щодо спецдозволу на розробку родовища бурштину між селами Сирниця та Селизівка площею 1021 га.

У 2017 році прокуратура Житомирської області подала позови про анулювання спецдозволів трьох компаній – «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг» і «Надра Галичини». Суд першої інстанції став на бік прокуратури, але апеляційний суд ці рішення поскасовував.

В лютому 2018 НАБУ повідомило, що завершило розслідування «бурштинової справи».

Агент НАБУ Катерини, видаючи себе за представника іноземної компанії, начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні. Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.

За версією НАБУ, агент Катерина нібито передавала гроші народному депутату Бориславу Розенблату, в тому числі, за скасування спецдозволів вищезгаданих компаній.

19 червня 2017 року в ресторані в присутності Борислава Розенблата затримали його охоронця із сумкою, де нібито був черговий транш у сумі $200 тис. переданий агентом НАБУ.

На Миколу Бояркіна, який був керівником Держгеонадра з січня 2015 до 25 травня 2017 року, Антикорупційне бюро також відкрило справу про незаконне збагачення.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check