Суд скасував арешт квартир дружини екс-міністра Колобова після закриття справи

Печерський суд Києва скасував арешт квартир і машиномісць дружини екс-міністра фінансів Юрія Колобова, якого звільнено від кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу суду.

Йдеться про квартири площею 185 кв.м. і 322, 6 кв.м., а також три машиномісця.


21 лютого 2018 року суд за клопотанням Генпрокуратури звільнив Колобова від кримінальної відповідальності за строком давності і закрив справу проти нього.

Колобову інкримінували службову недбалість, що призвела до необгрунтованих видатків державного бюджету на 220 млн грг. Йдеться про витрати на побудову виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення, які згідно з умовами продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком» покладалися на ТОВ «ЕСУ», натомість Колобов організував фінансування робіт з державного бюджету.
Раніше дії екс-міністра кваліфікували за ч.5 ст.191 ККУ – заволодіння державним майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що призвело до матеріальної шкоди в особливо великих розмірах на суму 220 млн грн. Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за такий злочин удвічі більший, ніж за службову недбалість, і складає 10 років.

Справу перекваліфікували після того, як у серпні 2017 щодо Колобова провели судово-психологічну експертизу із застосуванням комп’ютерного поліграфу в консульстві України в Іспанії. Експерт з’ясовував, чи вступав Колобов у злочинну змову з метою заволодіння, розтрати державних коштів на користь ТОВ «ЕСУ» (покупця «Укртелеком») і чи заволодівав, розтрачував державні кошти на користь ТОВ «ЕСУ».

Юрій Колобов був міністром фінансів у період 28 лютого 2012 — 27 лютого 2014.

Він виїхав з України у 2014 році і перебував у розшуку Інтерполу. Як повідомив суду в лютому 2018-го сам Колобов, він зареєстрований і проживає в місті Аліканте, Королівство Іспанія.

У 2015 екс-міністр був затриманий іспанською поліцією, після чого готував документи для отримання політичного притулку в Іспанії.

18 січня 2016 року, газета «El Confidencial» повідомила, що іспанська поліція відмовилася видавати Україні Колобова, оскільки вважає, що його справа має політичний характер.

З жовтня 2013 року «Укртелеком» входить до групи СКМ Ріната Ахметова.

Нагадаємо, що у грудні 2017 Генпрокуратура аналогічно змінила кваліфікацію і звільнила від кримінальної відповідальності за строком давності екс-главу Держуправління справами Ігоря Тарасюка, який був підозрюваним у справі про передачу Януковичу майна «Межигір’я».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check