Суд рік не може провести підготовче засідання по спільниках Онищенка: не з’явився адвокат

Солом’янський суд Києва близько року не може провести підготовче засідання у так званій «газовій справі» щодо восьми обвинувачених, яких Національне антикорупційне бюро вважає учасниками злочинної організації нардепа Олександра Онищенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

16 травня засідання не відбулося, оскільки без захисника була обвинувачена Олена Ченцова. Про свою неявку адвокат Кирило Антонов суд не попередив. За словами Ченцової, захисник вранці повідомив їй, що не прийде, бо захворів. Засідання було призначене на 9 ранку.

Суддя Сергій Агафонов сказав, що суд проведе перевірку цього факту. «За законом, захисник повинен попереджати про неявку. Буде звернення в кваліфікаційно-дисциплінарну колегію адвокатів… Він мав можливість зателефонувати. Знову зібралась велика кількість людей. Не рахую, але, думаю, близько 40 людей зараз сидить в залі. Через одну людину знову зривається судове засідання», – відреагував Агафонов.

Іншого адвоката Ченцова не захотіла залучати.

Суд визнав, що справу розглядати не можна, оскільки в обвинуваченої мусить бути захисник.

Минулого разу судове засідання не відбулось через неявку іншого адвоката.

Крім того, у складі суду відбулася заміна. У зв’язку з виходом у відставку судді Алли Захарової запасна суддя Марія Зелінська стала основною, а запасною система обрала суддю Олену Мозолевську.

Суд призначив наступне засідання на 26 червня. Водночас суддя Агафонов сказав, що ця дата під питанням, оскільки у суддів починається період відпусток. Учасникам порадили передзвонити у суд ближче до цієї дати. Також ще одне засідання призначене на серпень.

Як відомо, суду не вдається провести підготовче засідання у «газовій справі» з 9 червня 2017 року.

У справі вісім обвинувачених, серед яких Валерій Постний, якого НАБУ вважає співзасновником і співорганізатором злочинної організації Онищенка, а також колишній перший замголови правління «Укргазвидобування» Олександр Сомов, екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Вадим Шленчак і Олена Ченцова, яка працювала начальником управління «Укргазвидобування». Інші обвинувачені  – начальник відділу реалізації ПрАТ «Пласт» Мар’яна Гречанюк, Юрій Смаглюк, адвокат Олександр Сергієнко, Дмитро Кравченко – їм слідство відводить роль виконавців.

Як відомо, Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check