Суд не визнав колишній офіс Онищенка речовим доказом

Солом’янський райсуд Києва відмовив НАБУ в арешті приміщень у м. Київ, вул. Хрещатик, 27-Б, власником яких є ТОВ «Майдан – Плаза».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 19 квітня.

У 2016 році ці приміщення площею 535 кв.м. були арештовані у так званій «газовій справі» нардепа Олександра Онищенка.

Власницею компанії «Майдан – Плаза» була Іннеса Кадирова, мати Онищенка.

14 березня 2018 року власником фірми замість Кадирової стала компанія «Гесіс СА» (Швейцарія), бенефіціар якої – швейцарець Полло Норіс. За даним Youcontrol, у 2009 році директором «Майдан – Плаза» був сам Олександр Онищенко.

17 квітня суд за клопотанням нових власників арешт скасував.

18 квітня, тобто наступного дня після скасування арешту майна, Солом’янський суд за клопотанням НАБУ арештував корпоративні права «Гесіс СА» в підприємстві «Майдан – Плаза». Корпоративні права вартістю понад 5 млн грн передали в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами.

19 квітня детектив знову звернувся до суду про арешт приміщень. Він повідомив, що по вул. Хрещатик, 27-Б фактично знаходивя офіс злочинної організації Онищенка. Зокрема, з цих приміщень надсилалася податкова звітність, здійснювалося управління системами «Клієнт-Банк» підконтрольних злочинній організації компаній, а також за вказаною адресою доставлялася готівка, отримана внаслідок легалізації грошових коштів, незаконно здобутих від реалізації природного газу за заниженими цінами.

Детектив доводив, що нові власники приміщення пов’язані з Онищенком. Зокрема, у НАБУ є дані, що на ім’я нового директора «Майдан – Плаза» Арсена Приходька неодноразово виписував довіреності Олександр Онищенко та його екс-дружина Меліта, яка є громадянкою Хорватії. Також довіреність на Приходька видавала мати Онищенка – Іннеса Кадирова.

Раніше постановою детектива приміщення були визнані речовим доказом.

Однак, на думку суду, детектив не довів, що приміщення є доказами злочину чи підлягають спеціальній конфіскації.

Рішення ухвалив суддя Солом’янського суду Вадим Сенін.

Як відомо, Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check