Суд досліджує докази у справі про $50 тис. доларів хабара екс-слідчому прокуратури

Подільський суд 30 травня продовжив досліджувати письмові докази у справі про зловживання впливом екс-слідчого прокуратури Київської області Олексія Павленка і адвоката Олексія Боженка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Борис Василенков передав суду низку документів, серед яких повідомлення про підозру в шахрайстві Миколі Ільніцькому, який прикидався співробітником адміністрації президента, також протоколи обшуків, профайл адвоката Боженка, заяву-згоду Ільніцького на розголошення адвокатської таємниці, протокол огляду договору про надання адвокатських послуг, судову ухвалу на дозвіл про обшук і  протокол обшуку автомобіля адвоката та ін.
Всього у справі 4 томи письмових доказів. Наразі досліджено менше одного тому.

Оскільки прокурор САП весь червень буде у відпустці, суд призначив наступне засідання на 3 липня.

Як відомо, екс-слідчий прокуратури Київської області Олексій Павленко розслідував справу Миколи Ільніцького, якого обвинувачують у тому, що він вимагав гроші в колишнього судді Голосіївського суду, видаючи себе за співробітника адміністрації президента.
За версією слідства, Павленко разом із адвокатом Боженком нібито запропонували Ільніцькому вплинути на прокурора, щоб він у суді змінив кваліфікацію обвинувачення з шахрайства в особливо великих розмірах (ч.4 ст.190 КК) на зловживання впливом (ст. 369-2 КК). За статтею шахрайство йому загрожувало до 12 років позбавлення волі, а за зловживання впливом – від 2 до 5.

За такі послуги Павленко і Боженок начебто хотіли $50 тис, визначивши це як ціну послуг адвоката. Але дочка вже раніше судимого Ільніцького звернулася в Національне антикорупційне бюро. Боженка затримали після передачі грошей. Тепер за зловживання впливом (ст. 369-2 КК) судять Павленка та Боженка.

22 січня прокурор зачитав обвинувальний акт. Суд вирішив спочатку дослідити письмові докази, а потім допитати свідків. 

Павленко і Боженок від показань в суді відмовились. Причетності інших службових осіб прокуратури Київської області НАБУ поки що не встановило.

Справу Ільніцького за звинуваченням у шахрайстві слухає цей же Подільський суд.

У 2013 році Ільніцький вже був засуджений на 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. В лютому 2016 він вийшов на свободу, скориставшись «законом Савченко».

Згідно з вироком суду, у 2005-2010 рр., представляючись співробітником президентської адміністрації він зібрав з людей 1,4 млн доларів.

Більше про цю історію – ДІЛОК ІЗ ВУЛИЦІ БАНКОВОЇ

Екс-суддя розповів, як псевдочиновник Адміністрації Президента хотів грошей за його призначення

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check