Справа про $500 тис. хабара директору Інституту агроекології: суд провів підготовче засідання

Голосіївський районний суд Києва провів підготовче засідання у справі директора Інституту агроекології та природокористування НААН України Ореста Фурдичка, звинуваченого у вимаганні $500 тис хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Голосіївський суд визнав за можливе розглядати обвинувальний акт.

Голосіївський суд почав розгляд акту о 18.10, але у зв’язку з закінченням робочого часу він тривав тільки 30 секунд і був відкладений до 20 червня. У такий спосіб суд вирішив проблему із призначенням обвинувального акту до розгляду протягом 10 днів з моменту проведення підготовчого засідання.

Під час підготовчого засідання суд розглянув клопотання прокурора Аліни Жовницької щодо покладення на Фурдичка обов’язків, пов’язаних із запобіжним заходом у вигляді застави, і відсторонення його від посади. Ці заходи забезпечення кримінального провадження уже були застосовані, але у квітні їх строк закінчився, оскільки не вдавалося провести підготовче судове засідання.

Прокурор Жовницька

Прокурор пояснила, що інкримінований злочин Фурдичко вчинив на посаді директора Інституту агроекології і використовуючи своє службове становище. Свідки, яких планує допитати сторона обвинувачення, перебувають у підпорядкуванні Фурдичка.

Зокрема, за словами прокурора, Фурдичко може впливати на свідка Косогова, який у 2010-му був засуджений за ч.3 ст.368 КК (хабар) до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки. «Йому було тяжко знайти роботу. У свою чергу, Фурдичко взяв Косогова на підпорядковане йому ДП «Городецьке» юристом», – пояснила прокурор.

Однак суд не відсторонив Фурдичка і повернув це клопотання прокурору як таке, що не відповідає КПК. «Документи, що підтверджують надання обвинуваченому Фурдичку копії клопотання та матеріалів, що обгрунтовують клопотання, – відсутні», – сказав суддя.

Водночас сам Фурдичко повідомив, що з 21 травня він у відпустці на 56 робочих днів. «Спеціально попросив, щоб мені дали відпустку… Я зараз не на посаді директора. Готовий за ці два місяці приходити в суд, свідчити і нікуди не збираюся тікати», – зазначив він.

Виступаючи в суді, Фурдичко сказав, що хоче, аби його справу почали слухати, але вважає, що обвинувальний акт «складений поспіхом».

Виступ Фурдичка

«Обвинувальний акт грунтується тільки на одному джерелі. Це заявник Верещинський, якого найняло НАБУ і він пішов, і заявив на мене. Прокуратура вважає Верещинського головним свідком…», – говорив Фурдичко. Однак суддя перервав його, оскільки справа ще не слухається по суті. «Обвинувальний акт складений недобре… Ви приймаєте рішення. Треба його розглядати, а ми будемо доказувати», – додав Фурдичко.

Суд задовольнив клопотання прокурора щодо обов’язків. Протягом двох місяців Фурдичко не може відлучатися з Києва та Київської області без дозволу суду, мусить повідомляти про зміну місяця проживання і місця роботи, має здати паспорти та інші документи для виїзду за кордон, а також утримуватися від спілкування зі свідками.

1 січня 2018 року суд застосував до Фурдичка запобіжний захід у вигляді 3 млн грн застави.

Нагадаємо, що 23 квітня суд не зміг провести підготовче засідання, оскільки Орест Фурдичко без попередження опинився на стаціонарному лікуванні у «Феофанії».

Перед цим 17 квітня, підготовче засідання не відбулося, оскільки один із суддів колегії Іларіон Рудик заявив про самовідвід у зв’язку з відсутністю належного стажу.

Після самовідводу Рудика справу розглядає колегія суддів у складі Олександра Бойка, Миколи Дідика і Галини Бондаренко.

Керівник Інституту агроекології та природокористування НААН України Орест Фурдичко звинувачується за ч. 4 ст. 368 КК України – в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, поєднаному з вимаганням. Злочин карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

За версією детективів НАБУ, керівник Інституту вимагав від забудовника за виділення земельних ділянок під будівництво $500 тис. доларів неправомірної вигоди. Його було затримано 30 грудня 2017 року під час передачі першої частини неправомірної вигоди в розмірі $300 тис. доларів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check