Полковнику Без’язикову продовжили арешт до 13 липня

Шевченківський суд продовжив до 13 липня строк тримання під вартою покловника ЗСУ Івана Без’язикова, обвинуваченого у державній зраді та участі у терористичній організації.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Обвинувачений уже перебуває під вартою близько півтора року.

Сам Без’язиков заявив, що сприймає це як психологічний тиск.

Адвокат Віталій Титич

Адвокати просили змінити тримання під вартою на домашній арешт із електронним браслетом або заставу. Вони говорили про міцні соціальні зв’язки їх клієнта, що він має дружину і трьох дітей. Також захист передав суду медичну довідку, що мати обвинуваченого, жінка 1932 р.н., хворіє на онкозахворювання.

Прокурор Пересада

Прокурор Олег Пересада наполягав на продовженні тримання під вартою.

«Деякі свідки особисто знайомі з паном Без’язиковим… певний час вони перебували у службових відносинах. Свідки ще не допитані», – сказав він.

Крім того прокурор вкотре заявив, що є дані, наче Без’язиков не хотів і не намагався повернутися на підконтрольну Україні територію і тому є ризик ухилення від слідства і суду шляхом його втечі в окуповані райони Донецької і Луганської областей. Коли прокурор це говорив, Без’язиков вигукнув: «Ваша честь, заперечую!».

Адвокат Олег Веремієнко

«Намагаються Без’язикова зробити цапом-відбувайлом! Я знайшов в інтернеті публікації сбушних блогерів, що Без’язиков нібито якісь секретні карти наших військових нібито передав бойовикам… Це абсолютний нонсенс і брєд… На одного нашого солдата було 16 їхніх. Яке зливання ситуації?! В Генеральному штабі просто не було інформації, тому що там був просто хаос!», – заявив адвокат Олег Веремієнко.

Крім того, суд розглянув деякі клопотання і заперечення обвинуваченого, з яких задовольнив тільки одне, вказавши, що інші вже були розглянуті. Суд ухвалив надати Без’язикову копію журналу судового засідання від 1 вересня 2017, коли прокурор зачитував обвинувальний акт. Обвинуваченого цікавить порядок і обсяг дослідження доказів.

15 травня суд продовжував досліджувати аудіозапис засідання від 13-14 грудня 2016 року із обрання запобіжного заходу Івану Без’язикову.

Звукозапис досліджують уже четверте засідання поспіль. Цей доказ заявлений стороною обвинувачення. Прокурор хотів дослідити деякі уривки, але захист наполіг, щоб слухати повністю.

Суд продовжить відтворювати аудіозапис у наступному засіданні, що заплановане на червень.

Нагадаємо, що 1 березня суд закінчив дослідження письмових доказів у справі Без’язикова. Після дослідження аудіозаписів мають почати допит свідків обвинувачення.

Показання проти Без’язикова мають дати двоє колишніх військовополонених, а також колишні учасники «ДНР».

Раніше прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з терористами. Також доказами є переписка «Вконтакте» начебто між Без’язиковим і його дружиною під час перебування в полоні, телефонні розмови його дружини з бойовиком Басуріним.

Нагадаємо, що полковник ЗСУ Іван Без’язиков керував розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Сам полковник своєї вини не визнає. Факт, що він носив у полоні військову форму «ДНР», він пояснює тим, що його одяг порвався і цю форму йому видали бойовики.

Адвокати стверджують, що Без’язикова намагались спровокувати і дискредитувати в полоні. Також захист посилається на Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, в якій йдеться, що такі полонені не обов’язково утримуються у підвалах, а залучаються до роботи і мають право перебувати на свіжому повітрі.

Без’язиков сидить у СІЗО з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check