НАБУ закінчило розслідування щодо судді Денисюк, а суд не продовжив їй обов’язки

У Національного антикорупційного бюро закінчився строк розслідування справи судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із залу Солом’янського суду.

Строк досудового розслідування закінчився 21 травня. За словами адвокатів судді, НАБУ клопотало у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження строку, захист подав заперечення і керівник САП Назар Холодницький вирішив строки не продовжувати.

21-22 травня Солом’янський суд розглядав клопотання прокурора про продовження строку дії обов’язків підозрюваної Денисюк ще на два місяці.

Суддя Ірина Антипова залишила клопотання прокурора САП про продовження строку обов’язків без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Чим мотивувала своє рішення суддя Антипова поки невідомо. Повний текст буде проголошено 26 травня.

Раніше суд поклав на суддю Денисюк обов’язки в межах строку досудового розслідування, тобто до 21 травня. Таким чином, строк дії ухвали щодо Денисюк закінчився і адвокати вважали, що суд не може продовжувати обов’язки.

Клопотання прокуратури надійшло до суду 18 травня (п’ятниця). Помічник судді повідомив захист про це через Viber 19 травня (субота).

21 травня суд не зміг розглянути клопотання через неявку одного з адвокатів, в якого була характеристика підозрюваної.

Крім того, стало відомо, що відсутній повний текст судового рішення щодо запобіжного заходу судді Денисюк. Це рішення 10 травня ухвалив суддя Олександр Бобровник. Повний текст із мотивувальною частиною мав бути проголошений 15 травня. Але 13 травня Бобровник помер від серцевого нападу.

Раніше, у квітні цього року Солом’янський суд Києва в особі судді Вадима Сеніна не визнав суддю Денисюк підозрюваною і відмовив у застосуванні запобіжного заходу. Суд вирішив, що судді не повідомлено про підозру у встановленому законом порядку. Після цього НАБУ і САП ще раз звернулись до суду. Повторно про підозру Денисюк не повідомляли.

Після повторного клопотання суд застосував до Денисюк запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання і, зокрема, зобов’язав носити електронний браслет.

Суддя Денисюк

З січня 2017 року НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк. У березні 2018 їй повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).

Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою в грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка.

Позов  «Карпатнадраінвест» містив дві вимоги: майнову і немайнову. Суддя розцінила вимогу передати газ як немайнову і фірма, яку пов’язують з Онищенком, не сплатила 205 тис грн судового збору. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.

Раніше прокурор САП повідомив, що екс-директор «Карпатнадраінвест» Андрій Сіротов, підтвердив, що знає батька підозрюваної Станіслава Денисюка та її брата з середини 90-х, оскільки вони працювали разом в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю.

Адвокат Сергій Вилков вважає, що рішення судді Денисюк не суперечило ухвалі суду про арешт газу. Він пояснив, що фактично рішення Денисюк про передачу газу не могло бути виконано без подальшого скасування арешту у законному порядку.

Але прокурор Перов вважає, що це не так, оскільки «Карпатнадраінвест» зверталось саме з вимогою передати газ, а не про визнання свого права власності на цей газ.

Захист називає справу судді Денисюк політично мотивованою та пов’язує із кримінальним переслідуванням її батька Станіслава Денисюка, який є підозрюваним у справі про «податкові майданчики» часів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якою займається військова прокуратура. У рамках розслідування справи щодо Тетяни Денисюк НАБУ брало доступ до даних про її телефонні з’єднання, а також її батька. Як відомо, екс-керівник Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслав Денисюк утримується під вартою з можливістю виходу під заставу у понад 100 млн грн.

Генпрокуратура з червня минулого року розслідує можливе вимагання 1 млн доларів у родини Станіслава Денисюка. Справу зареєстровано за заявою сина екс-податківця із кваліфікацією за ч.4 ст.190 КК – шахрайство в особливо великих розмірах. Ці гроші посередники начебто збиралися передати посадовцям ГПУ для закриття справи проти Станіслава Денисюка. За матеріалами справи, Тетяна Денисюк передала 200 тис. доларів для контрольованого хабара, після чого посередники перестали виходити на зв’язок.

Як відомо, співробітники НАБУ встановили техніку для прослуховування в кабінеті Назара Холодницького саме в рамках розслідування справи про вимагання грошей в родини Денисюка.

У квітні цього року генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу розповів, як розслідувалася справа і чому прослуховували кабінет Холодницького.

«Кошти були передані під контролем ГПУ, СБУ і Генінспекції шахраю, який передав їх цивільній особі. Ця особа через певний час повернула цю суму шахраю, правда, іншими купюрами. Відтак, перед ГПУ і НАБУ було питання – фактично обірвана ситуація з шахрайства і хабародавства. Було дві версії, перша — дійсно, що це шахрай, який не має ніяких зв’язків з посадовцями. Друга — це все ж таки був злив інформації, і все ж таки хтось із посадовців, можливо, причетний до цього шахрая», – додав Луценко.

За його словами, під час відпрацювання двох версій було зафіксовано контакти цього шахрая та його спільника «в тому числі з оточенням керівництва САП».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check