Інваліда-чорнобильця засудили на 4 роки за спробу викупити докази у слідчого

Жителя Волинської області засудили до 4 років позбавлення волі за пропозицію хабара слідчому поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Маневицького районного суду Волинської області від 5 травня.

За 500 доларів чоловік хотів викупити речі, які були вилучені як речові докази у справі про незаконний видобуток бурштину. Це мотопомпа, під'єднані до неї п'ять пожежних рукавів, одна гофрована чорного кольору труба, чотири металеві з'єднувальні шести. 

Обвинувачений казав слідчому, що речі куплено на його гроші, які знайомий взяв у борг, і він хоче їх повернути, щоб продати. Слідчий начебто пропонував вирішити питання у законний спосіб, в тому числі офіційно звертатись до суду і Нацполіції, але обвинувачений продовжував пропонувати винагороду, не називаючи конкретну суму.

У березні 2017 чоловік кілька разів дзвонив слідчому і зустрічався особисто. Зрештою, він приніс 500 доларів у кабінет слідчого і був затриманий.

У суді чоловік вину визнав повністю, розкаявся і просив його суворо не карати. Він підтвердив, що слідчий на нього не тиснув і гроші не вимагав, а рекомендував вирішити питання законними шляхами. 

Обвинувачений до кримінальної відповідальності раніше не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, одружений, зараз перебуває на пенсії, є інвалідом ІІ групи та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, хворіє на серцеві захворювання і цукровий діабет.

Втім, суд вирішив, що для його виправлення необхідна ізоляція від суспільства у вигляді 4 років позбавлення волі. Конфіскацію майна суд не застосував.

Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.