Француза, який купував в Україні зброю для терактів, засудили на 6 років

Громадянина Франції засудили до 6 років позбавлення волі за придбання в Україні зброї та вибухівки для терористичного акту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Любомльського суду Волинської області від 21 травня. На вирок може бути подана апеляція.

Обвинувачений – Муто Грегуар Ісаак Рене. За інформацією контррозвідки, поділяє радикальні погляди та є прихильником правоконсервативної католицької політичної сили «Французьке відновлення» (Le Renouveau Francais). Після затримання, за результатами проведеного французькими правоохоронними органами обшуку у його помешканні, було виявлено футболки з неонацистською символікою, запас хімічних речовин для виготовлення вибухівки, а також п’ять балаклав.


За матеріалами справи, чоловік не поділяє ліберальну міграційну політику країн Європейського Союзу та виступає проти масового перебування в країнах ЄС, в тому числі Французькій Республіці, вихідців з арабських країн. З метою привернення уваги громадськості до власних поглядів та порушення громадської безпеки, вирішив вчинити на території Франції терористичні акти.

У червні 2015-го він прибув в Україну, в Маріуполь, і запропонував військовослужбовцю полку «Азов» Нацгрвардії продати йому зброю, байові припаси і вибухівку. У відповідь почув про можливе сприяння у вказаному питанні.

У листопаді француз підтвердив намір купити товар на суму 16 тис. євро і надав список, в якому було 5 автоматів Калашникова (АК) з набоями, 2 ручних протитанкових гранатомети РПГ-7В, 18 пострілів до них, 125 кг тротилу, 100 електродетонаторів. Крім того, він запропонував військовому за винагороду допомогти вивезти зброю через кордон.

Обвинувачений передав 3 тис. євро. У березні 2016-го, український військовий звернувся із заявою в СБУ.

У подальшому під контролем правоохоронців чоловікові організували тренування військовому полігоні «Проходи» Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба. У травні 2016-го було організовано контрольовану передачу йому зброї та вибухівки. А український військовий погодився перевезти його через пункт митного контролю на кордоні з Польщею. За попередніми домовленостями, митники пропустили машину, після чого відбулося затримання.
Обвинувачений в суді своєї вини не визнав. Захист стверджував, що український військовий його спровокував. Однак суд ознак провокації не побачив. Водночас відомо, що військовий, який був заявником у справі, помер (обставини невідомі). 


Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check