Адвокат екс-заступника Авакова хоче через суд закрити "справу рюкзаків"

Адвокат екс-заступника міністтра внутрішніх справ Сергія Чеботаря оскаржує в суді повідомлення про підозру у «справі рюкзаків».

Про це повідомляє «Судовий репортер».


Суддя Вишняк
Солом'янський суд мав 29 травня розглядати це клопотання. Але оскільки адвокат Ігор Юдін в засіданні долучив деякі документи, на які буде посилатися, то детектив НАБУ Роман Догойда попросив час на ознайомлення з ними. За словами детектива, йому вистачило б доби. Суд ухвалив продовжити розгляд 1 червня о 13.30.

Справу розглядає суддя Максим Вишняк.

Серед долучених захисником документів є експертизи, постанова Окружного адмінсуду Києва від 10.07.2017, що стосується позову фірми «Ібіс», яка оскаржувала закупівлю МВС рюкзаків у підприємства «Дніпровенд» (суд у позові відмовив), акт Держфінінспекції, яка у 2016 році проводила ревізію в МВС за дорученням НАБУ і не виявила порушень, а також висновок технічної експертизи звукозапису за результатами проведення одночасного допиту в суді Чеботаря і його екс-підлеглого Олега Шевчука, якому він нібито віддавав наказ придбати рюкзаки, протокол огляду відеозапису з кабінету Чеботаря. Також долучено лист Міністерства юстиції про притягнення експерта до кримінальної відповідальності.

Інші підозрювані у справі, а саме син міністра МВС Олександр Аваков і харківський підприємець Володимир Литвин,  на засідання не прийшли.


У залі суду були присутні адвокати сина міністра МВС, зокрема Андрій Федур і Олександр Лисак. Також прийшов Ілля Кива - колишній керівник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції.

Нагадаємо, що НАБУ повідомило про підозру Сергію Чеботарю, а також сину міністра МВС Олександру Авакову і підприємцю Володимиру Литвину восени 2017 року.

За версією НАБУ, син Авакова переконав Чеботаря закупити рюкзаки для МВС у фіктивної компанії «Дніпровенд». У результаті відомство отримало неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам, встановленим самим міністерством, витративши при цьому 14,5 млн грн бюджетних коштів.

У мережі інтернет були оприлюднені відеозаписи СБУ з кабінету Чеботаря, де він обговорював закупівлю рюкзаків з Олександром Аваковим.

Також існує аналогічне відео на якому керівник ДП «Спецсервіс» Василь Петрівський звітує Чеботарю про продаж піску через фірму-«прокладку».

13 травня 2017 року суд визнав винним директора ДП «Спецсервіс» Міністерства внутрішніх справ Василя Петрівського у незаконному продажу безхазяйного піску, який зберігало держпідприємство, і засудив його до 4 років позбавлення волі умовно зі штрафом у розмірі 17 тис грн. Після вироку Петрівський залишився на посаді.

Сергій Чеботар працював заступником міністра внутрішніх справ з 01.05.2014 до 13.05.2015.