Екс-директор компанії, через яку збирались розтратити 39,5 мільйонів держпідприємства, отримав умовне покарання

Екс-директора ТОВ «Центрбудмеханізації» засудили до 5 років позбавлення волі умовно за незакінчений замах на заволодіння 39,5 млн грн держпідприємства «Завод 410 ЦА» за попередньою змовою групи осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Солом’янського райсуду м. Києва від 14 травня. 


За матеріалами справи, у липні 2015 року в заступника гендиректора – технічного директора ДП «Завод 410 ЦА», матеріали щодо якого виділені в окреме провадження, виник злочинний задум, спрямований на заволодіння коштами держпідприємства. 

Для цього він вступив у змову із невстановленими слідством особами та із засновником та директором ТОВ «БК «Київмостобуд» і колишнім засновником та директором ТОВ «Центрбудмеханізації», який фактично продовжував контролювати підприємство, незважаючи на формальний вихід із засновників і складу керівних органів. 

Задум полягав в укладенні фіктивних договорів і оплату їх державними коштами, завідомо знаючи, що роботи за цими угодами, виконуватися не будуть.

Одним із таких контрагентів по фіктивних договорах стало ТОВ «Центрбудмеханізації». Обвинувачений організував підписання угод на суму 39,47 млн грн. За документами, йшлося про енергетичний аудит системи теплопостачання, будівель і споруд заводу, проектування ангару для ремонту та обслуговування літаків, проектувальні роботи, тощо. Фактично ж роботи не планували виконувати.

Приблизно через рік, у травні 2016 року, перевірка ДК «Укроборонпром» стану виконання розпорядчих документів концерну і безготівкових операцій з окремими контрагентами виявила кредиторську заборгованість ДП «Завод 410 ЦА» перед ТОВ «Центрбудмеханізації». 
Щоб уникнути кримінальної відповідальності, співучасники оборудки організували підписання угод про розрірвання договорів і скасування заборгованості. Їхня діяльність встигла завдати шкоди на 430 тис. грн.
Як сказано у вироку, обвинувачений екс-директор «Центрбудмеханізації» щиро розкаявся і сприяв у розкритті злочину, а також відшкодував свою частку у заподіяній шкоді – 215 тис. грн. Він уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.
Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, але звільнив від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки. Суд не застосовував додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскації майна.Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check