Другий замах на Дядечка: Шепелеву зачитали обвинувальний акт

У Дарницькому суді Києва 2 травня зачитали обвинувальний акт у справі Олександр Шепелева за обвинуваченням у замаху на викрадення і вбивство Сергія Дядечка у 2013 році. 

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Потерпілий Дядечко у засідання не з’явився. Його представник повідомив, що суд раніше отримав листа, що Дядечко не зможе бути присутній і просить без нього закінчити читання обвинувального акту.

Водночас Шепелев сказав, що хотів би побачити Дядечка в суді.

В обвинувальному акті йдеться, що у 2013 році Шепелев, переховуючись в Угорщині від правоохоронних органів, спланував повторний замах на вбивство Дядечка, оскільки свідчення останнього викривали його злочинні діяння, зокрема причетність до розкрадання коштів «Родовід банку». Після вбивства Шепелев начебто розраховував, що кримінальні справи проти нього закриють.

Згідно з планом, Дядечка мали притягнути до кримінальної відповідальності в Росії, здійснити його екстрадицію, помістити до місця позбавлення волі, а пізніше вбити.

Громадянин Росії і близький знайомий Шепелева нібито підшукав співробітників правоохоронних органів Північно-Кавказького федерального округу, які погодилися за 1,2 млн доларів сфальсифікувати в Росії справу проти Дядечка.

Один із співучасників, перебуваючи в Україні, уклав фіктивний кредитний договір ICD INVESTMENTS SA з компанією TRIUMF ART PROMOTION LTD, щоб перерахувати гроші виконавцям злочину.

Також у Дядечка був ще один пособник в Києві, який схвалював цей план і висловлювався за його якнайшвидшу реалізацію. Пособники допомагали Шепелеву керувати виконавцями злочину.

В обвинувальному акті імена всіх спільників Дядечка засекречено, а матеріали стосовно них виділено в окремі провадження.

Невстановлені правоохоронці Північно-Кавказького федерального округу нібито  на підставі підроблених документів відкрили справу на Дядечка за фактом вчинення терористичного акту. Спільники Дядечка навіть виходили на діючих працівників Інтерполу, щоб переконатися, що Дядечко справді оголошений у розшук.

Але, як зазначено в обвинувальному акті, насправді один із спільників з метою заволодіння коштами обманув Шепелева, повідомивши про залучення правоохоронних органів Північно-Кавказького федерального округу. Цікаво, що у 2016 році, коли суд давав дозвіл на заочне розслідування щодо Шепелева про обман у фабулі справи не йшлося.

На початку липня 2013 Шепелева з дружиною затримали на території Угорщини. Шепелева посадили під екстрадиційний арешт і він не зміг завершити свій задум від незалежних від нього обставин.

Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться чотири кримінальні справи стосовно Олександра Шепелева. У квітні цього року засідання неодноразово відкладалися через скарги Шепелева на стан здоров’я.

Києво-Святошинський суд має слухати справу про замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році. За версією обвинувачення, Шепелев вирішив убити Дядечка, оскільки той знав про його схеми розкрадання коштів «Родовід Банку». Машину Дядечка обстріляли, але він вижив.

У Дарницькому суді перебуває справа щодо Шепелева про фальсифікацію кримінальної справи проти Дядечка в Росії і ще один замах на його вбивство у 2013 році.

Оболонський суд має слухати справу за обвинуваченням Шепелева у вбивстві у 2003 році голови наглядової ради «АвтоКразБанку» Сергія Кириченка, а Деснянський суд – справу про втечу Шепелева з лікарні з-під варти у 2014 році.

Окрім цього, Шепелеву інкримінується розтрата коштів «Родовід Банку» в сумі понад 300 млн грн, а з серпня 2016 – державна зрада. Ці епізоди до суду ще не передані.

8 лютого 2018 СБУ затримала Олександра Шепелева поблизу Києва. Він був побитий і стверджував, що повернувся в Україну кілька місяців  тому, написавши генпрокурору, що хоче дати показання. За словами Шепелева, його викрали і побили люди, які представлялись військовою прокуратурою і вимагали компромату на діючу владу. При затриманні в нього виявили посвідчення підполковника «Міністерства державної безпеки «ДНР» на ім’я іншої особи, але з його фотокарткою.

З лютого 2018  він перебуває під вартою.

Раніше, у 2014 році, в статусі підозрюваного, перебуваючи в лікарні, він втік разом із конвоїром і переховувався за кордоном. В останній час проживав у Росії.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Раніше колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербина розповідав, що Шепелев був «смотрящим» у банку від Юлії Тимошенко.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check