До 8 років засудили прес-секретарку глави “ДНР” Захарченка

Шевченківський районний суд м. Чернівці заочно засудив прес-секретаря глави «ДНР» Альону Алєксєєву до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, за винятком житла.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 17 травня.

Згідно з обвинуваченням, Алєкєєва є прес-секретарем глави «ДНР» Олександра Захарченка та обіймає посаду директора т.зв. «Департаменту інформаційної політики та звязків з громадськістю «Адміністрації Голови ДНР», здійснює при цьому керівництво інформаційними ресурсами та ЗМІ, що перебувають на тимчасово непідконтрольних окремих районах Донецької області.

До суду Алєксєєва не з’явилася, хоча вважається повідомленою про це кримінальне провадження. Справа розглядалась за її відсутності.
В якості доказів фігурували, зокрема, відеоролики, статті Алєксєєвої на сайті організації Віктора Медведчука «Український вибір» – «Новороссия может перерасти границы Донбасса», «Новороссия начинается с Донбасса», «ДНР: Мы своих не бросаем», «Возрождение Новороссии», «Две республики одна цель», «Белая книга» преступлений киевской хунты ответ «мирному» плану Порошенко». Також доказами були результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж. На них зафіксовано, як Алєксєєва обговорює інтерв’ю, прес-конференції за участі Захарченка, розмовляє з працівниками телеканалу «Россия», з працівниками Комровського телебачення з Росії та з іншими телеканалами Російської Федерації, з кореспондентами газет з Москви, з кореспондентом лондонської газети, називає себе прес-секретарем глави «ДНР», дає вказівки для всіх ЗМІ про поширення інформації, що в Україні все погано, а у них все добре, підбирає запитання для ЗМІ, які повинні ставитись главі «ДНР» та вирішує інші різні питання. Також у розпорядженні слідчих були дані з електронної пошти, переписки у Telegram і Viber та ін.
Дії Алєксєєвої кваліфіковані за ст. 258-3 ч. 1 КК України як участь у діяльності терористичної організації т.зв. «Донецької народної республіки».
Суд призначив їй 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна без конфіскації житла. Також з Алєксєєвої стягується 715 грн витрат на експерта, який ідентифікував її на відео та фото. Жінка відбуватиме покарання з моменту затримання.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check