Біглого організатора референдуму в Щасті засудили до 5 років

Новоайдарський районний суд Луганської області заочно засудив до 5 років позбавлення волі голову виборчої дільниці з організації у м.Щастя референдуму про підтримку самостійності «Луганської народної республіки».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

Обвинувачений Руслан Зубовський очолював виборчу дільницю на території Щастинської міської школи № 1.

Проти нього свідчили колишні члени виборчої комісії. Жінки стверджували, що до них додому приходили невідомі люди у військовій формі і сказали, що їм треба прийти і попрацювати у виборчій комісії. Одна жінка повідомила, що її примусили працювати в комісії. Ще одна громадянка розповіла, що Зубовський постійно був на дільниці, слідкував за порядком, також на дільниці були люди у камуфляжі. Сусідка обвинуваченого сказала, що у 2017 році він збирався їхати на заробітки у м. Санкт-Петербург, РФ.

За даними Держприкордонслужби, 20 квітня 2017 обвинувачений перетнув кордон через пункт пропуску Мілове.

Його визнали винним за ч.2 ст.110 КК - умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Суд призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Зазначимо, що більшість вироків за ст.110 КК закінчуються умовним покаранням, оскільки обвинувачені укладають з прокурорами угоди про визнання винуватості.