У справі Гречківського продовжили долучати докази

Шевченківський районний суд  Києва 17 квітня продовжив долучати письмові докази сторони обвинувачення у справі стосовно члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Дмитро Вакаров долучив протокол огляду грошових коштів, які вручалися адвокату для контрольованої передачі хабара. Це 500 купюр номіналом по 100 доларів і 1 тисяча номіналом по одному долару. Адвокат Анджей Климчук, який вручав гроші знайомому Гречківського Олегу Шкляру, стверджує, що згадана тисяча доларів належить йому і він добровільно віддав її для потреб слідства.

Гречківський вказав на те, що протокол складено за 20 хвилин. На його думку, цього часу мало, щоб переписати номери всіх купюр. Крім того, в протоколі йдеться про 51 тис доларів, а в додатках з номерами – дані про 41 тис. 
«При видачі грошових купюр і при затриманні Шкляра – різниця рівно 10 тис доларів. Тобто в Шкляра знайшли на 10 тис доларів більше, ніж йому видали. Прошу звернути на це увагу», – зазначив Гречківський.

Також долучено протокол затримання Шкляра із записом цієї події, повідомлення про підозру, судові ухвали про обрання запобіжних заходів, арешт майна, про обшуки тощо.

Адвокат Євген Солодко зауважив, що одразу після затримання і ще до закінчення оформлення протоколу відеозапис з’явився у ЗМІ. «Це свідчить, що це дійсно була спланована провокація. Готувалось оформлення іншого злочину, а саме неправомірної вигоди, яка зараз чомусь стала шахрайством», – заявив Солодко.

В одному з протоколів обшуку говориться, що у Гречківського знайшли предмети схожі на патрони у кількості 23 штук. 

Сам Гречківський пояснив, що це шумові (холості) патрони, які використовувалися для охорони.

Прокурор продовжить долучати докази у наступному судовому засіданні.

Раніше, 30 березня, в Шевченківському суді був допитаний свідок сторони захисту – колишній співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус.

Він розповів, що керівництво ГПУ пропонувало неофіційну винагороду за розслідування деяких справ – прозвучали суми 20 і 50 тис доларів.

Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

За словами Суса, стояло завдання «збити Гречківського з дистанції», щоб він перестав обіймати свою посаду.

Замовником справи Сус називав колишнього тестя нардепа Сергія Рибалки, Геннадія Буткевича. «Гречківського заклали, бо він десь по суді якоби допоміг Рибалці», – пояснив він.

Після цього Генеральна прокуратура зареєструвала стосовно Дмитра Суса кримінальне провадження за фактом дачі завідомо неправдивих показів суду.

Нагадаємо, що члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського і арбітражного керуючого Олега Шкляра обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння коштами в особливо великих розмірах, а саме 500 тис доларів.
За ці гроші Гречківський нібито мав забезпечити рішення у господарських судах на користь ТОВ «Богадар». Ця фірма запатентувала спосіб виготовлення квасу і квасного сусла. У 2016 році інша фірма-виробник оскаржувала дійсність цих патентів.

За матеріалами справи, 21 вересня 2016 року адвокат Климчук, який діяв від імені компанії «Богадар», під контролем правоохоронців передав Шкляру частину грошей і той був затриманий.

У суді захист Гречківського і Шкляра відстоює версію, що Климчук діяв не як адвокат, а як провокатор, оскільки відомо, що він уже був заявником у схожій справі проти судді з Житомира.

СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит потерпілого ч.1

СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит потерпілого ч.2

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check