Суддю Голосіївського суду арештували з заставою

Суддю Голосіївського суду Андрія Новака 25 квітня взяли під варту  з альтернативою застави.

Про це «Судовому репортеру» повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Сергій Козачина.

Судді призначили заставу у 120 тис грн.

За версією детективів НАБУ, служитель Феміди вимагав та одержав неправомірну вигоду від посередника за задоволення цивільного позову – поновлення на роботі і компенсацію 1,5 млн грн. Спільником Новака начебто був екс-суддя Голосіївського суду Олександр Білик. Йшлося про хабар у 8 тис доларів. Новака затримали після передачі останнього траншу.

Екс-судді Білику запобіжний захід обиратимуть 26 квітня.

3 березня Білик дав показання у Подільському суді Києва у справі проти чоловіка, який пробував отримати у нього гроші за призначення на посаду судді безстроково, прикидаючись співробітником Адміністрації Президента.

«Судовий репортер» публікував виступ судді Білика – Екс-суддя розповів, як псевдочиновник Адміністрації Президента хотів грошей за його призначення.

Йдеться про Миколу Ільніцького, якого вже раніше судили. Згідно з вироком суду, у 2005-2010 рр., представляючись співробітником АП, він зібрав з людей 1,4 млн доларів.

У вересні 2016 Вища кваліфкомісія суддів рекомендувала призначити Білика суддею. Але у 2017-му Вища рада правосуддя відмовилась вносити Президентові його кандидатуру. Члени ВРП засумнівалися у його доброчесності і професійній етиці, оскільки в січні 2014 цей суддя Білик позбавив водійських прав 9 учасників «Автомайдану».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check