Суд закрито обирав заставу екс-судді Білику «через наркотики»

Колишнього суддю Голосіївського суду Олександра Білика відпустили під заставу у 141 тис грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд поклав на підозрюваного низку обов’язків, зокрема здати паспорти для виїзду за кордон , утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, носити електронний браслет та ін.

Засідання з обрання запобіжного заходу проходило закрито. Цього вимагала сторона захисту.

Адвокат Білика поскаржилась, що у ЗМІ з’явилась недостовірна інформація, що при затриманні у її клієнта були наркотики.

«Вже є стаття в газеті, в інтернеті, що виявлено наркотики. Такого насправді немає. Щоб не було більше таких випадків, прошу провести закрите засідання», – сказала адвокат.
Прокурор сказав, що не бачить перешкод для відкритого розгляду.

Але суддя Олександр Бобровник ухвалив слухати клопотання закрито. При цьому він ніяк не пояснив свого рішення і не обгрунтував, на якій підставі засідання має бути закритим.

Згідно з КПК, засідання може бути закритим у випадках: 1) якщо обвинуваченим є неповнолітній; 2) розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості особи; 3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи; 4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом; 5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

Далі засідання тривало близько 5 хвилин і суддя вийшов у нарадчу.

Пізніше Бобровник намагався не пустити журналістів на проголошення судового рішення.

Як відомо, напередодні суд узяв під варту суддю Голосіївського суду Андрія Новака з альтернативою 120 тис грн застави.

За версією детективів НАБУ, суддя Новак вимагав та одержав неправомірну вигоду від посередника за задоволення цивільного позову. Посередником начебто був екс-суддя Голосіївського суду Олександр Білик. Йшлося про хабар у 8 тис доларів за поновлення на роботі і компенсацію 1,5 млн грн колишньому співробітнику приватної страхової компанії. Рішення у цій справі Голосіївський суд виніс 18 квітня. Суддю Новака затримали 24 квітня після передачі останнього траншу.

Прокурор Олег Макар пояснив, що Білик уже дає викривальні показання і погодився співпрацювати зі слідством.

«Судовий репортер» публікував виступ судді Білика – Екс-суддя розповів, як псевдочиновник Адміністрації Президента хотів грошей за його призначення

Раніше, 3 березня Білик дав показання у Подільському суді Києва у справі проти чоловіка, який нібито вимагав у нього гроші за призначення на посаду судді безстроково, прикидаючись співробітником адміністрації президента.

Йдеться про Миколу Ільніцького, якого вже раніше судили. Згідно з вироком суду, у 2005-2010 рр., представляючись співробітником АП, він зібрав з людей 1,4 млн доларів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check