Суд продовжив слухати звукозаписи у справі Без’язикова

Шевченківський суд 6 квітня провів чергове засідання у справі за обвинуваченням у держзраді та участі у терористичній організації полковника ЗСУ Івана Без’язикова.

6 квітня у засідання з’явився спеціаліст з генштабу ЗСУ Юрій Шукшуєв, запросити якого прокурору доручив суд. Він допомагав із відтворенням звукозапису, оскільки минулого разу в суді з цим були технічні проблеми.

Суд продовжив досліджувати запис засідання від 13-14 грудня 2016 року із обрання запобіжного заходу Івану Без’язикову. Цей доказ заявлений стороною обвинувачення. Прокурор хотів дослідити деякі уривки, але захист наполіг, щоб слухати повністю.

Так, із запису було чути клопотання адвокатів про допит свідків, серед яких дружина полковника, а також колишні військовополонені.

Суд почав слухати запис допиту дружини Без’язикова, яка розповідала, що в жовтні 2016-го отримувала СМС з погрозами: «Корону сними. Будет падать – ноги отдавит. 100 процентов время как бумеранг к тебе вернется. Зиг хайль! Вам будет капец. Скот должен стоять в стойле. Близкие тоже ответ дадут. Мы живем в Гондурасе».

Без’язиков ідентифікував номер, з якого прийшли повідомлення, і стверджує, що це колишній полонений Павло Гаркавенко. Раніше він шукав зустрічі з ним і начебто хотів позичити гроші. Як відомо, саме Гаркавенко є одним із двох військових, які свідчили про перехід Без’язикова на бік ворога. Другим таким свідком став майор Руслан Косинський, який розповідав, що в полоні бачив Без’язикова у військовій формі російського зразка.

Дружина полковника заявила, що Гаркавенку не можна вірити і, як їй відомо від його матері, він нібито вживає наркотики. До останніх показів суд поставився критично, оскільки вони зроблені чужих слів.

Маргарита Без’язикова, дружина обвинуваченого, під час слухання запису також перебувала в залі. На засідання вона прийшла з сином.

Запис слухали півтори години, а далі судді у зв’язку з участю в інших справах відклали засідання до 13 квітня.

Як відомо, 1 березня суд закінчив дослідження письмових доказів у справі Без’язикова.

Раніше прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з терористами. Також доказами є переписка «Вконтакте» начебто між Без’язиковим і його дружиною під час перебування в полоні, телефонні розмови його дружини з бойовиком Басуріним.

Нагадаємо, що полковник ЗСУ Іван Без’язиков керував розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Без’язиков перебуває в СІЗО 15 місяців – з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check