Суд продовжив обов’язки Суса: у нього 18 томів справи

Суд продовжив до 20 травня обов’язки підозрюваного екс-співробітника ГПУ Дмитра Суса.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 22 березня.

Дмитро Сус зобов’язаний прибувати до детектива, прокурора і суду за першою вимогою, не відлучатися з м. Хмельницький без дозволу детектива, прокурора або суду, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, роботи, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у даному кримінальному провадженні, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і в’їзд в Україну.

Прокурор хотів, щоб підозрюваний носив електронний браслет. Але суд вирішив, що підстав для цього нема, оскільки Сус зараз перебуває без браслета і не порушує своїх обов’язків.

Раніше він вніс 1,2 млн грн застави, щоб не сидіти у слідчому ізоляторі.

16 березня Національне антикорупційне бюро повідомило підозрюваного і його захисників про закінчення досудового розслідування і дало доступ до матеріалів справи, що складаються із 18 томів і близько 3 Тб інформації в електронному виді. Відомо, що Суса представляє три адвоката.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ – прозвучали суми 20 і 50 тис доларів.

Повний текст допиту Суса

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check