Суд не визнав суддю Денисюк підозрюваною: НАБУ і САП порушили порядок

Солом’янський суд Києва вирішив, що суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Денисюк не набула статусу підозрюваної у встановленому законом порядку.

Про це йдеться в повному тексті ухвали про відмову в застосуванні запобіжного заходу. Текст рішення «Судовому репортеру» передав адвокат Тетяни Денисюк.

Згідно з КПК, передбачено особливий порядок кримінального провадження стосовно судді. А саме письмове повідомлення про підозру судді здійснює генеральний прокурор або його заступник.

І передоручення таких повноважень КПК не передбачає.

Але судді Денисюк про підозру письмово повідомив детектив НАБУ за дорученням заступника генпрокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Тобто судді не повідомлено підозру у встановленому законом порядку.

На підставі цього суддя ухвалив відмовити у застосуванні запобіжного заходу, оскільки, на його думку, Тетяна Денисюк фактично не є підозрюваною.

Як відомо, саме на цьому наполягали адвокати судді під час розгляду клопотання.

 

Прокурор хотів, щоб до Денисюк застосували заставу у понад 6 млн грн. Суд залишив клопотання без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Читайте про судове засіданняСправа судді Денисюк: прокуратура не добилась запобіжного заходу 

Нагадаємо, що детектив НАБУ повідомив судді Господарського суду Харківської області Тетяні Денисюк підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).

Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка. Вимога був майновою, але фірма, яку пов’язують з Онищенком, судового збору не сплатила. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.

У судовому засіданні прокурор САП повідомив, що екс-директор «Карпатнадраінвест» Андрій Сіротов, підтвердив, що знає батька підозрюваної Станіслава Денисюка та її брата з середини 90-х, оскільки вони працювали разом в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю.

Захист пов’язує справу судді Денисюк із кримінальним переслідуванням її батька Станіслава Денисюка, який є підозрюваним у справі про «податкові майданчики» часів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якою займається військова прокуратура. У рамках розслідування справи щодо Тетяни Денисюк НАБУ брало доступ до даних про телефонні з’єднання її батька. Як відомо, екс-керівник Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслав Денисюк утримується під вартою з можливістю виходу під заставу у понад 100 млн грн.

Адвокат Сергій Вилков стверджує, що після затримання Станіслава Денисюка у його родини вимагали гроші – спочатку 1 млн доларів, а згодом 2 млн доларів. За словами Вилкова, Тетяна Денисюк дала слідчим ГПУ частину своїх заощаджень для контрольованої передачі першого траншу і ці кошти зникли.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check