Печерський суд повернув 6,4 мільйони застави за екс-керівника ДУСі Тарасюка

Печерський суд ухвалив повернути 6,4 млн грн застави, внесені за екс-керівника Державного управління справами Ігоря Тарасюка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 29 березня.

Ці кошти внесли на рахунок суду більше року тому, коли Тарасюку оголосили підозру у пособництві в розтраті у справі про передачу «Межигір’я» Януковичу.

У подальшому підозру змінено на службову недбалість – такий злочин вважається менш тяжким.

22 грудня 2017 суд за клопотанням Генпрокуратури звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

За матеріалами справи, у 2007 році Тарасюк підписав листа до Кабінету Міністрів України щодо потреби зняття статусу державної дачі із усіх об’єктів «Резиденції «Межигір’я». У подальшому це дозволило НАК «Надра України» обміняти нерухомість через договір міни з ТОВ «Медінвесттрейд».

Неналежно виконуючи свої обов’язки, Тарасюк спричинив «тяжкі наслідки державним інтересам» у розмірі 506 млн грн. За версією слідства, саме такою була різниця між вартістю будинків комплексу «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» і тими, що держава отримала за договором міни з ТОВ «Медінвесттрейд».

У рішенні суду йдеться, що Тарасюк не був обізнаний зі злочинними намірами Віктора Януковича щодо заволодіння комплексом «Межигір’я», не мав на меті спричинити шкоду державним інтересам, а вважав, що отримані у державну власність за договором міни об’єкти є рівноцінні і більш ефективні для використання Державним управлінням справами.

У ГПУ зміну підозри пояснили тим, що встановили відсутність у діях Тарасюка умисної форми вини. Зазначається, що вину у службовій недбалості він повністю визнав.

Як відомо, окрім Тарасюка, у справі про відчуження «Межигір’я» фігурують екс-міністр охорони навколишнього середовища Василь Джарти і екс-голова НАК «Надра України» Едуард Ставицький.

У 2017 році суд повернув майно «Межигір’я» у власність держави.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check