Італійські меблі і техніку з квартири сестри Полякова оцінили у 140 тис євро

За оцінками детективів Національного антикорупційного бюро, вартість меблів і техніки з квартири сестри народного депутата Максима Полякова становить понад 140 тис євро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Апеляційного суду Києва від 24.01.2018, оприлюднену 3 квітня.

Цією ухвалою суд не задовольнив скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і залишив без змін рішення Солом’янського суду від 8 грудня 2017 року про відмову в арешті майна.

Зазначимо, що рішення першої інстанції в реєстрі закрито для перегляду, тому інформація про майно з квартири публікується вперше.

За матеріалами справи, 5 грудня 2017 в квартирі Олени Ісаєвої – сестри Полякова – відбувся обшук.

Постановою детектива НАБУ виявлені в помешканні меблі і техніка визнані речовими доказами у справі, де підозрюваним є Поляков. Далі прокурор звернувся до суду про арешт, обгрунтовуючи це необхідністю збереження речових доказів і можливої конфіскації майна як виду покарання.

У списку речей: комоди, шафи, дзеркало, пуфики, меблі з дитячої кімнати і спальні, світильники, унітази, ванни, пральна і сушильна машини, дивани, тумби, два телевізори, столи, кухонні меблі і техніка, зокрема винний холодильник тощо.

У списку є меблі італійського виробництва «Ethimо», «Gammа», «Саttelan Italiа»

Детективи оцінили меблі і техніку у 140 429 євро.

Однак суд дійшов висновку, що прокурор не довів, що це майно належить підозрюваному Полякову, адже воно знаходиться в квартирі, власницею якої є його сестра. Також, на думку суду, не доведено ризик, що вказане майно може бути відчужене чи передане на користь третіх осіб з метою приховування.

Крім того, Апеляційний суд звернув увагу, що Полякову повідомлено про підозру в отриманні хабара. Про підозру в незаконному збагаченні народному депутату не повідомлялося. Тому, як зазначив суд, твердження, що Поляков набув у власність активи у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджено доказами, спростовується відсутністю повідомленої підозри.

Як раніше встановлено детективами НАБУ, у 2017 році гроші на придбання квартири в сумі 7 млн грн. на рахунок сестри Полякова внесла помічниця народного депутата Тетяна Любонько. При цьому вона діяла на підставі довіреності від Максима Полякова. У подальшому сестра депутата також видала Любонько довіреність і 28 квітня 2017-го вона купила від її імені квартиру на 227 кв.м. в ЖК «Кристал Парк» в Києві, по проспекту Перемоги.

Через кілька днів після купівлі квартири Поляков і його сім’я почали нею користуватися. Народний депутат відобразив це у своїй декларації і зазначив вартість квартири в сумі 10,9 млн грн.

У 2017 році суд наклав арешт на квартиру в рамках так званої «бурштинової справи». Але в лютому 2018 арешт був скасований.

В лютому 2018 НАБУ повідомило, що завершило розслідування «бурштинової справи». У справі шість підозрюваних, серед яких нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.

За матеріалами справи, підозрювані отримали від агента НАБУ Катерини, яка видавала себе за представника іноземної компанії, понад $300 тис. начебто за сприяння у видобутку бурштину в Україні. Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що 19 червня 2017 року в ресторані в присутності Борислава Розенблата був затриманий його охоронець із сумкою, в якій було $200 тис. начебто переданих народному депутату агентом НАБУ. Полякову інкримінується отримання через свою помічницю $7500.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check