Як суд брав під варту сбушника Карамушку

27 квітня суд взяв під варту співробітника СБУ Олександра Карамушку з альтернативою застави в 1 млн 235 тис грн.

Вранці, перед судовим засіданням Національне антикорупційне бюро опублікувало 42-хвилинне відео – фрагменти негласних слідчих дій щодо корупції в СБУ.

Під приміщенням на Шутова зібрався невеличкий мітинг під синьо-жовтими прапорами. Його учасники вже знали як звуть підозрюваного і скандували: «Карамушку у в’язницю».

Засідання спочатку планували провести у порівяно малому залі на другому поверсі. Однак до суду прийшло багато журналістів і засідання перенесли на перший поверх.

Карамушку привели під конвоєм і помістили у скляну камеру. Із дозволу суду його випустили і він сів поряд зі своїми адвокатами.

Захист одразу ж подав клопотання про закрите засідання.

«Карамушка є співробітником СБУ… Сьогодні можуть бути озвучені документи, які стосуються особистого життя, а також інформація, яка буде стосуватися державної таємниці, стосовно якої є обмежений режим використання», – пояснив адвокат Олександр Горобець.

Суддя Людмила Кізюн запитала, що саме із матеріалів клопотання становить державну або службову таємницю.

«Посада мого підзахисного, перелік його посадових обов’язків… протоколи і тексти розмов… Хто його підлеглий, хто його начальник», – повідомив захисник Горобець.

«Я можу доводити конкретно, що стосується моїх службових обов’язків, стосовно якого напрямку я працюю. Це має відповідний режим секретності», – заявив сам Олександр Карамушка.

Прокурор Володимир Кривенко висловився за гласність судового процесу. Він сказав, що йому незрозуміло на який з пунктів ст.27 КПК зіслалась сторона захисту, вимагаючи закритого засідання. «Всі матеріали негласних слідчих дій в установленому законом порядку розтаємнені. Щодо службових обов’язків Карамушки – це зовсім не є державною таємницею», – сказав Кривенко.

Інший адвокат Марина Маковецька звернула увагу, що в матеріалах є документи, що стосуються іншого кримінального провадження.

Як пояснив прокурор САП, йдеться про доручення на проведення слідчих-розшукових дій в іншому провадженні. Цей документ вилучено в ході обшуку в Лівобережному відділі СБУ Києва. Кривенко уточнив, що суд дав санкцію на обшук, а зміст доручення він у засіданні оголошувати не буде.

Суддя Кізюн після виходу із нарадчої заяву захисту не задовольнила і ухвалила проводити засідання відкрито.

Далі суддя зачитала короткий зміст клопотання. Із нього відомо, що Карамушку затримали 24 квітня о 21.57. 25 квітня о 20.43 Карамушку повідомлено про підозру за ч.4 ст.368 КК.

У прокуратурі вимагали взяти підозрюваного під варту із можливістю звільнення під заставу у 8 млн грн.

Олександр Карамушка є начальником сектору з контррозвідки Лівобережного управління СБУ Києва.

За версією НАБУ, він одержав 47,5 тис доларів хабара. Гроші передавали під контролем правоохоронних органів. Вперше – 12 квітня. А після передачі другого траншу 24 квітня його затримали. Він начебто діяв у складі злочинної групи, учасники якої вимагали хабарі з іноземців, знаючи про незаконність отримання ними посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів з українками.

Прокурор посилався на протоколи огляду мобільного телефону громадянки Глінської-Тарасової, якій сбушник переслав повідомлення і фотокопії документів, коли підтверджував свою готовність отримати хабар за невжиття заходів у кримінальному провадженні.

У суді прокурор зачитав деякі розмови. Зокрема, зачитав фразу підозрюваного: «Рубль муссорам, и рубль нашим боссам…все остальное наше… Сначала пусть будет человек 10-15 и только, как анулируют первых 5 человек, у нас там будут совсем другие разговоры».

Кривенко уточнив, що наразі інші співучасники злочину невстановлені. Досі невідомо, з якими ж босами в СБУ ділився Карамушка.

Також прокурор цитував, як Карамушка переконував особу, яка погодилась на співпрацю з НАБУ: «Если сейчас начнется какое-то дерганье век, мы поднимем руки и скажем: «Мы ничего не знаем. Какие деньги?! Кого? Куда? Всех выдворяют. Что вы гоните?! Дальше разбирайтесь сами с вашей диаспорой и с вашыми дебилами!.. Дальше дороже будет! Раз не верили, лишим Вашых… еще и пидозры невестам предъявят. Чтобы не было проблем у Вашего мужа и оснований, что есть тоже пидозра, по этому нужно отдельно пятерку… Кипишной такой разговор с твоей стороны должен идти, чтоб они поняли, что это совсем капец, начали визжать…».

Захист назвав фрази вирваними з контексту, а також розкритикував інтонацію, з якою прокурор їх читав.

Кажучи про ризики прокурор згадав, що Карамушка отримував паспорт громадянина України в Криму. А тому це, начебто, дає підстави думати, що він може втекти на окуповану територію. «90% співробітників СБУ, які працювали в Криму, перейшли на сторону Російської Федерації», – додав прокурор Кривенко.

Також представник САП пояснив, чому вимагає застави у 8 млн грн, тобто більшої, ніж передбачено КПК.

«Це досить молода людина, 30 років. Жодного дня не працював в бізнесі, а все своє життя присвятив Службі безпеки України. Він має у власності земельну ділянку площею 18 соток та котедж більше 200 кв.м в котеджному містечку «Золоче» в Бориспільському районі, село Вишеньки. Вартість такої нерухомості, за даними сайтів olx, lun.ua, складає близько 300 тис доларів – це близько 7,5-7,8 млн грн… Також у власності є автомобіль Toyota Land Cruiser 2011 року вартістю близько 40 тис доларів», – сказав прокурор.

Сбушник спростовував слова прокурора про те, що він є заможною людиною.

«Я купив пусту земельну ділянку, там болото було. Спільно, моя сім’я, дружини родичі, ми цей будинок побудували і я його ввів в експлуатацію… Що 7,5 мільйонів, як сказав прокурор, коштує будинок, це не є так», – відреагував він.

Карамушка сказав, що вину не визнає, але коментувати оприлюднені відеозаписи і підозру відмовився. Він пообіцяв все пояснити, коли справа буде розглядатись у суді.

Адвокати повідомили, що Карамушка відзначений як кращий молодий співробітник СБУ, а також служив в зоні АТО.

Паралельно у цей же день суд обирав запобіжний захід спільниці Карамушка – колишній співробітниці Державної міграційної служби на прізвище Кондратьєва. Суддя Бобровник застосував до неї цілодобовий домашній арешт.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check