ГПУ звернулась із запитом в Латвію щодо рахунків офшорів з групи Клименка (список)

Генеральна прокуратура звернулась з запитом про міжнародну правову допомогу щодо отримання інформації про банківські рахунки офшорних компаній, які слідство вважає пов’язаними з екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 10 квітня.

У клопотанні про доступ до документів прокурор посилається на кримінальне провадження № 42018000000000563 зареєстроване 13 березня 2018 року. У цій справі розслідуються обставини створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації, до якої було залучено прем’єр-міністра Миколу Азарова, міністра доходів і зборів Олександра Клименка і службових осіб державної податкової адміністрації. За версією слідства, йдеться про реалізацію злочинної схеми незаконного збагачення за рахунок коштів від організації контрольованого ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання – платниками податку на додану вартість.

У 2011-2017 рр. Олександр Клименко організував створення низки підприємств в Україні, які увійшли до групи «Юнісон», а також компаній на території Республіки Кіпр, Ліхтенштейну та Британських Віргінських Островів.

Зокрема, батько екс-міністра Віктор Клименко (нині покійний) виступив бенефіціарним власником фонду IDP FOUNDATION, зареєстрованого на території Князівства Ліхтенштейн. Як стверджував прокурор, цей фонд контролює компанії, вказані у його клопотанні.

Прокурор повідомив про ряд трансакцій за участю цих фірм.

30.05.2013 на рахунок ALISTARRS HOLDINGS LIMITED в латвійському банку перераховано 440 тис доларів від KENFIELD OVERSEAS INC.

Протягом квітня-червня 2015 року на рахунок ALISTARRS HOLDINGS LIMITED перераховано 2 млн 77 тис доларів від компанії TRANSHELL FINANCIAL INC.

Протягом квітня-травня 2015 року на рахунок ALISTARRS HOLDINGS LIMITED від підприємства NYLAND UNION LTD перераховано 928 тис доларів і 537 тис доларів.

17.06.2015 на рахунок ALISTARRS HOLDINGS LIMITED від компанії WEYLAND SYSTEMS LTD перераховано 250 тис доларів.

Крім того, 21.05.2014 від CAPEXPANSION LTD на рахунок компанії MARGOLEX LIMITED перераховані кошти в сумі 150 тис доларів.

29.07.2015 на рахунок CAPEXPANSION LTD перераховано 594 тис доларів від компанії NYLAND UNION LTD.

ГПУ сподівається здобути інформацію та документи, що можуть мати доказове значення про обсяги коштів, якими заволодів підозрюваний Клименко та пов’язані з ним особи, подальший рух цих грошей та можливі способи їх легалізації.

Нагадаємо, що 1 березня 2017 року Голосіївський суд Києва дозволив проводити заочне розслідування стосовно Олександра Клименка.

Клименку інкримінується, що у складі злочинної організації Януковича він заволодів коштами державного бюджету України на суму 3,166 млрд грн, шляхом незаконної компенсації ПДВ на рахунки фіктивних підприємств, в особливо великому розмірі, які були розподілені між учасниками злочинної організації.

Екс-міністр виїхав з України в лютому 2014 і з тих пір перебуває у розшуку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check