ГПУ відкрила справу на Суса за показання про замовні справи у прокуратурі

Генеральна прокуратура зареєструвала стосовно свого колишнього співробітника Дмитра Суса кримінальне провадження за фактом дачі завідомо неправдивих показів суду у так званій справі Гречківського.

Про це повідомив у Facebook адвокат Павла Гречківського – Ігор Черезов.

30 березня Дмитро Сус дав покази в якості свідка у справі за обвинуваченням члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського. Суса в якості свідка заявила сторона захисту.

Сус розповів, що керівництво ГПУ пропонувало співробітникам неофіційну винагороду за розслідування деяких справ – прозвучали суми 20 і 50 тис доларів.

Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

«Казав, що це задача Луценка… Зробимо роботу і можна заробити… Мали поділити на Гуцуляка, на мене… на Варченко і на прокурорів», – йдеться у показах.

(Володимир Гуцуляк – начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, Ольга Варченко – у 2016 році начальник управління процесуального керівництва державного обвинувачення та представництва в суді цього ж Департаменту. З 16 листопада 2017 Ольга Варченко – заступник голови Державного бюро розслідувань)

У справі, за словами Суса, стояло питання «збити Гречківського з дистанції», щоб він перестав обіймати свою посаду.

Замовником справи Сус називав колишнього тестя нардепа Сергія Рибалки, Геннадія Буткевича. «Гречківського заклали, бо він десь по суді якоби допоміг Рибалці», – пояснив він.

Нагадаємо, що члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського і арбітражного керуючого Олега Шкляра обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння коштами в особливо великих розмірах, а саме 500 тис доларів.

За ці гроші Гречківський нібито мав забезпечити рішення у господарських судах на користь ТОВ «Богадар». Ця фірма запатентувала спосіб виготовлення квасу і квасного сусла. У 2016 році інша фірма-виробник оскаржувала дійсність цих патентів.

За матеріалами справи, 21 вересня 2016 року адвокат Климчук, який діяв від імені компанії «Богадар», під контролем правоохоронців передав Шкляру частину грошей і той був затриманий.

У суді захист Гречківського і Шкляра відстоює версію, що Климчук діяв не як адвокат, а як провокатор, оскільки відомо, що він уже був заявником у схожій справі проти судді з Житомира.

Повний текст допиту Суса

Як відомо, Дмитро Сус раніше був заступником начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальником з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління Генпрокуратури. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

25 липня 2017 детективи НАБУ вручили Сусу підозру у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check