Екс-суддя Татьков не хоче повертатись в Україну і просить притулку в Австрії

Колишній голова Вищого господарського суду Віктор Татьков відмовився від спрощеної процедури видачі до України та подав запит на отримання притулку в Австрії.

Про це йдеться в ухвалі Печерського суду Києва, який в кінці березня уже втретє відмовив Генеральній прокуратурі у взятті Татькова під варту.

За матеріалами справи, з 1 січня 2011 по 27 грудня 2011 року, будучи суддею і головою ВГСУ, Татьков у змові з невстановленими службовими особами апарату суду та головним спеціалістом канцелярії Катасоновою Є.Б., втрутився у діяльність суддів. А саме розподілив окремі судові справи між визначеними ним суддями, позбавивши інших можливості брати участь у їх розгляді.

17 жовтня 2016 заступник генпрокурора підписав Татькову повідомлення про підозру. Але виявилось, що на той час суддя перебував у відпустці. 5 жовтня 2016 року рейсом № 803 «Київ-Варшава» він вилетів до Республіки Польща.

Пізніше Татьков залишився за кордоном на невизначений термін під приводом лікування. Зокрема проживав у Німеччині та Австрії.

За повідомленням компетентних органів Республіки Австрія, Віктор Татьков не погодився на спрощену процедуру видачі до України та подав запит на отримання притулку в Австрії.

Прокурор, вимагаючи застосувати до Татькова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, посилався на цю обставину. На його думку, поведінка екс-судді свідчить про умисне ухиляння від слідства та суду.

Суд вкотре зазначив, що може розглянути клопотання про взяття під варту за відсутності підозрюваного тільки, якщо він оголошений у міжнародний розшук.

Але за даними Федерального управління карної поліції Австрії, станом на 8 лютого 2018 року Віктор Татьков не перебуває у міжнародному розшуку.

Вперше Генпрокуратура України клопотала про арешт Татькова у вересні 2017-го. 18 вересня Печерський суд клопотання задовольнив і обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Але 11 грудня 2017 року Апеляційний суд за скаргою адвоката це рішення скасував.

4 січня 2018 Печерський суд вдруге ухвалив взяти Татькова під варту. Але 21 лютого Апеляційний суд це рішення скасував, тому що підозрюваний не оголошений у міжнародний розшук.

Як відомо, екс-голова ВГСУ Віктор Татьков і діючий суддя Артур Ємельянов підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Татьков після Революції гідності попав під люстрацію. А суддя Ємельянов продовжує працювати у Вищому госпсуді і не відсторонений від посади. До нього застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків. Для закінчення розслідування справи Ємельянова у прокуратури залишилося менше місяця і щоб розтягнути цей термін слідство постійно заморожували. Протягом 2017 року розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося.

Крім того, з серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 ККУ (створення злочинної організації). За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над фінансово-господарською діяльністю та майном низки підприємств.

У березні 2018-го у слідства з’явились дані, що цивільна дружина Татькова – співачка Ярослава Красильникова – легалізувала гроші, незконно одержані екс-суддею, в сумі 80 млн грн. За останньою інформацією, Красильникова і малолітні діти Татькова проживають у Відні.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check