Екс-голову Апеляційного суду Чернушенка через три роки таки звільняють за прогули

Вища рада правосуддя 11 квітня вирішила притягнути суддю Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення другої дисциплінарної комісії ВРП.

Суть претензій до Чернушенка викладена у дисциплінарній справі, що відкрита за заявою Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Заява надійшла до ВРП ще в серпні 2017-го.

У заяві йдеться, що з 3 серпня 2015 року суддя Чернушенко відсутній на роботі з невідомих причин та фактично припинив виконувати свої обов’язки зі здійснення правосуддя.

У ході перевірки встановлено, що Чернушенко Антон Васильович, 23 лютого 1951 року народження, з березня 1977 року до грудня 1980 року працював народним суддею Іллічівського районного народного суду міста Одеси, з грудня 1980 року до лютого 2003 року – суддею апеляційного суду Одеської області, з лютого 2003 року – суддя апеляційного суду міста Києва. Верховною Радою України 15 липня 1999 року обраний суддею безстроково.

У 2003-2015 рр. Чернушенко був головою Апеляційного суду Києва.

22 грудня 2015 року до Вищої ради юстиції надійшла заява Чернушенка про відставку.

Але раніше, 10 липня 2015 року, Вища кваліфкомісія суддів задовольнила клопотання генпрокурора та на два місяці відсторонила від посади суддю Чернушенка у зв’язку з тим, що 24 червня 2015 року йому було вручено повідомлення про підозру за ст. 375 КК (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) та і ч.2 ст. 376-1 КК (незаконне втручання у роботу автоматизованої системи документообігу суду).

Після повідомлення про підозру Чернушенко перебуває у всеукраїнському розшуку і, за останньою інформацією, проживав на території Росії.

Перевірка показала, що Чернушенко з серпня 2015 справді відсутній на роботі.

Це підтверджується довідкою суду, з якої вбачається, що автоматизована система не зафіксувала входу чи виходу Чернушенка з приміщення суду з допомогою електронної картки.

Як відомо, підозру також вручено синові Чернушенка, йому відводиться роль підбурювача.

Нагадаємо, що саме колишній слідчий ГПУ Дмитро Сус у 2015 році проводив показовий обшук у кабінеті тодішнього голови Апеляційного суду. Сус начебто знайшов у Чернушенка вже наперед виготовлену ухвалу у справі щодо компанії «Нафтогазвидобування».

Крім того, сина Чернушенка Дмитра судять за розголошення державної таємниці. Йдеться про передачу третім особам документів суду із грифом «таємно». У 2017 до 5 років умовно був засуджений спільник сина Чернушенка – колишній працівник Апеляційного суду, який сфотографував клопотання СБУ про проведення негласних слідчих дій і передав їх за винагороду.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check