До 7 років в’язниці заочно засудили організатора сепаратистського референдуму в Щасті

Суд визнав громадянина Олександра Кублицького винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України. Йому призначено 7 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Новойдарського райсуду Луганської області від 30 березня.

За матеріалами справи, чоловік був одним із організаторів референдуму про підтримку Акту проголошення державної самостійності «Луганської Народної Республіки». Він обіймав посаду голови територіальної виборчої комісії у м.Щастя.

Покази проти Кублицького дали інші члени виборчкому, а також депутат Щастинської міськради. Вони знали обвинуваченого як підприємця і підтвердили, що він організовував сепаратистські мітинги і референдум. Зі слів одного свідка, Кублицький «був процвітаючим підприємцем, був незадоволений, хотів зайняти пост в мерії. Він входив до складу групи «Ополчення м. Щастя».

Інший свідок розповідав, що Кублицький займався організацією референдуму, орендою приміщень, роботою з людьми, агітацією на мітингах, взаємодією з владою. Зокрема, керував мітингом біля пам’ятника Леніну в м. Щастя, закликав не допускати Київську владу. За словами свідка, організатори агітували людей і роздавали гроші. Чоловік розповів, що знайомий з обвинуваченим 20-25 років, вони офіцери запасу, підприємці. У червні 2014-го, коли в Щастя зайшли українські війська, Кублицький начебто звертався до нього, щоб допоміг йому виїхати. Далі стосунків не підтримували.

В мережі «Одноклассники» слідчі виявили фото Кублицького зі зброєю. Під фото був коментар: «Старенький ПКС, подремонтировали, вернее он был новым сломан и лежал в оружейке много лет. С тех пор каждый день косит укроп».

У судові засідання Кублицький не з’являвся. Вирок ухвалено за його відсутності. Він відбуватиме покарання після затримання.

Суд не застосував додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки не мав даних, що у приватній власності обвинуваченого є якесь майно

Як відомо, 4 червня 2014 року місто Щастя Луганської області перейшло під повний контроль української влади.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check