Австрія, Франція і Німеччина «зарубали» запити НАБУ у справі Охендовського

Солом’янський суд визнав необґрунтованим тривале зупинення досудового розслідування у справі голови Центрвиборчкому Михайла Охендовського. Суд отримав інформацію, що компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини виконали міжнародні запити НАБУ і вважають, що запитувана інформація не стосується предмету розслідування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Своїм рішенням суд скасував постанову керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького від 1 червня 2017 року про зупинення розслідування. Суд роз’яснив, що це усуває підстави в призупиненні подальшого розслідування і тягне за собою обов’язок НАБУ продовжити розслідування.

Суд відзначив обґрунтованість доводів адвоката про порушення прав підозрюваного Охендовського. Про підозру йому повідомлено ще 13.12.2016 і в разі відсутності зупинення досудового розслідування на даний час, відповідно до ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування сплинув би, а НАБУ мало б передати справу до суду чи закрити її.

Охендовському інкримінується, що будучи членом Центральної виборчої комісії, у 2010-2012 рр. в приміщенні центрального апарату партії «Партія регіонів», за адресою м. Київ, вул. Липська, 10, він отримував хабарі, всього в сумі понад 160 тис доларів. З них 45 тис доларів – за дії в інтересах Віктора Януковича як кандидата у президенти. Також гроші начебто давались за сприяння кандидатам у народні депутати від ПР і партії загалом.

Прокурором САП було погоджено 7 запитів про міжнародну правову допомогу.

Це запити до Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Польщі, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, відділу міжнародних справ кримінально-правового управління Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки.

Підставою для зупинення досудового розслідування 1 червня 2017 року стали запити до Австрії, Франції та Німеччини.

У запитах йшлося про допит в якості свідків депутатів Бундестагу Німеччини, які у 2012 році зустрічалося з Охендовським, допит канцлера Австрії та інших осіб, які зустрічалися з Охендовським. Детективи намагались встановити, скільки грошей було сплачено Охендовським за перельоти в Австрію, Францію і Німеччину; його телефони і e-mail адреси, якими він користувався за кордоном; з’ясувати чи є в Охендовського і його дружини будь-які рахунки в цих країнах. Також в НАБУ хотіли отримати копії матеріалів іноземних ЗМІ про участь Охендовського у публічних заходах.

Але компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини відповіли, що запитувана інформація не стосується предмету розслідування злочинів за ч. 3 та ч. 4 ст. 368 КК України. Такі ж застереження є у відповіді від Республіки Польща.

Суддя Максим Вишняк вирішив , що ці запити не відповідають вимогам КПК і не стосуються справи. Крім того, запити, які були причиною для зупинення розслідування, уже виконані і відповіді НАБУ отримані. Однак розслідування не відновлено і не зупинено з інших причин. Тому суд постанову про зупинення розслідування скасував.

Національне антикорупційне бюро України почало розслідувати справу про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів» 30 травня 2016 року на підставі заяви екс-заступника голови Служби безпеки України Віктора Трепака. В інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» Трепак повідомив, що передав документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки колишнім і нинішнім високопосадовцям на суму близько 2 мільярдів доларів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check