Адвокат, який отримав 7000 доларів хабара для поліцейських, відбувся штрафом

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і адвокатом, який виступав пособником в отриманні 7 тис доларів хабара співробітниками Солом’янського управління поліції Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 29 березня.

У липні 2017 року поліція почала розслідувати справу за фактом використання завідомо підробленого закордонного паспорту громадянина Узбекистану.

Далі у двох співробітників поліції начебто виник злочинний умисел про вимагання хабара. З метою приховання своїх дій вони залучили адвоката, який мав озвучити вимогу підозрюваному.

Поліцейські запросили підозрюваного та його двоюрідного брата у свій службовий кабінет і пояснили, що йому загрожує кримінальна відповідальність. Водночас один із поліцейських висунув вимогу, щоб чоловік звернувся до конкретного адвоката, який розкаже механізм вирішення питання про закриття справи та повернення закордонного паспорту. На вказані умови чоловік вимушено погодився.

У подальшому адвокат назвав підозрюваному суму хабара – 7 тис доларів. З метою приховання злочинної діяльності він запропонував укласти формальний договір, нібито про надання правової допомоги.

За функції посередника адвокат мав отримати 700 доларів із 7000.

У серпні 2017-го адвокат отримав ці кошти і частково передав працівникам поліції.

Планувалося, що за винагороду поліцейські, використовуючи свої зв’язки, авторитет керівників підрозділу та можливості займаних посад у Солом’янському управлінні поліції вплинуть на слідчого, який прийме рішення про закриття кримінального провадження.

Після того, як дії зловмисників було викрито, адвокат уклав з прокурором угоду про визнання винуватості за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 369-2 КК – пособництво в одержанні неправомірної вигоди для третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Суд врахував його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів і оштрафував на 17 тис грн. Дії співробітників поліції розслідуються в іншому кримінальному провадженні.

У розпорядженні «Судового репортера» є резюме засудженого адвоката. З нього видно, що у 2004-2008 роках він працював помічником і старшим помічником Київського транспортного прокурора, а у 2008-2010 – прокурором по нагляду.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check