6,4 мільйони застави за екс-главу ДУСі вносив Косюк, який фінансує проект невістки Порошенка

Печерський суд Києва 12 квітня повернув Юрію Косюку 6,4 млн грн застави, внесені за колишнього керівника Держуправління справами Ігоря Тарасюка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на розрахунковий документ.

Рішення про повернення застави суд ухвалив ще 29 березня.

Юрій Косюк – підприємець, голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт», співвласником якого є Ігор Тарасюк.

У 2014 році Косюк був першим заступником глави Адміністрації президента Петра Порошенка. Сьогодні Косюк є спонсором проекту «AgroHub», яким займається невістка президента Юлія Порошенко.

Нагадаємо, що згадані вище 6,4 млн грн були внесені на рахунок Печерського суду більше року тому, коли Тарасюку оголосили підозру у пособництві в розтраті у справі про передачу «Межигір’я» екс-президенту Віктору Януковичу.

Тоді при обшуку в будинку екс-голови ДУС також знайшли мільйон євро. Тарасюк стверджував, що це не його. У матеріалах справи є дані, що гроші були начебто позичені у Косюка.

22 грудня 2017 року суд за клопотанням Генпрокуратури звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

Це стало можливим, оскільки йому змінили підозру на службову недбалість – такий злочин вважається менш тяжким.

Ігор Тарасюк був керівником Державного управління справами в адміністрації президента Віктора Ющенка. У 2007 році він підписав листа до Кабінету Міністрів України про необхідність зняти статус державної дачі із усіх об’єктів «Резиденції «Межигір’я». У подальшому це дозволило НАК «Надра України» обміняти нерухомість за угодою з фірмою ТОВ «Медінвесттрейд».

За версією слідства, неналежно виконуючи свої обов’язки, Тарасюк спричинив «тяжкі наслідки державним інтересам» у розмірі 506 млн грн. За версією слідства, саме такою була різниця між вартістю будинків комплексу «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» і тими, що держава отримала за договором міни від ТОВ «Медінвесттрейд».

У рішенні суду йдеться, що Тарасюк не був обізнаний зі злочинними намірами Віктора Януковича щодо заволодіння комплексом «Межигір’я», не мав на меті спричинити шкоду державним інтересам, а вважав, що отримані у державну власність за договором міни об’єкти є рівноцінні і більш ефективні для використання Державним управлінням справами.

У ГПУ зміну підозри пояснили тим, що встановили відсутність у діях Тарасюка умисної форми вини. Зазначається, що вину у службовій недбалості він визнав повністю.

Як відомо, окрім Тарасюка, у справі про відчуження «Межигір’я» фігурують екс-міністр охорони навколишнього середовища Василь Джарти і екс-голова НАК «Надра України» Едуард Ставицький.

У 2017 році суд повернув майно «Межигір’я» у власність держави.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check