Суддя Ємельянов збіднів і не повернув борг екс-дружині – декларація

Суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов витратив частину своїх заощаджень у 2017 році.

Про це свідчать дані його декларації в реєстрі НАЗК.

Ємельянов задекларував 60 тис євро проти 63 тис у 2016 році і $70 тис у 2015-му. Зменшились і його доларові заощадження: тепер у нього тільки $130 тис проти $150 тис у минулому році і $180 тис у 2015-му.

Якщо у 2016-му Ємельянов отримав 296 тис грн зарплати, то у 2017-му – тільки 283 тис.

Крім того, за суддею зберігається борг у 3 млн грн перед його екс-дружиною Світланою.

Після розлучення суддя не має власної нерухомості і орендує будинок в селі Ходосівка у громадянина Віктора Шустера, а також користується київською квартирою колишньої дружини.

Раніше сім’я судді володіла земельними ділянками на 2 тис. кв.м, житловим будинком та 13 квартирами у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.

Водночас журналісти програми «Схеми» зафіксували, що після розлучення Ємельянов і його колишня дружина мали щонайменше чотири спільні закордонні поїздки. За інформацією журналістів, на Світлану Ємельянову зареєстровано нерухомість в Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Крім того, у 2015 роців в банку Ліхтенштейну було виявлено 5,8 млн євро і 7 млн доларів на рахунку компанії, бенефіціаром якої, за даними правоохоронних органів, була дружина Ємельянова.

Нагадаємо, що суддя ВГСУ Артур Ємельянов фігурує у двох кримінальних провадження. Але він продовжує працювати у Вищому госпсуді і не відсторонений від посади.

Зокрема, Ємельянов і екс-голова ВГСУ Віктор Татьков підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Цю справу відкрили ще у листопаді 2013 року, а підозри оголосили тільки у жовтні 2016 року. Після цього Татьков зник і на сьогодні перебуває у всеукраїнському розшуку. А до Ємельянова було застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків.

Для закінчення розслідування цієї справи Ємельянова у прокуратури залишилося менше місяця і щоб розтягнути цей час слідство постійно заморожують. Протягом 2017 року розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося.

Крім того, з серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над діяльністю та майном низки підприємств, які записані на їх близьке оточення. В рамках цієї справи слідчі з’ясували, що цивільна дружина Татькова начебто легалізувала 80 млн грн, отримані Татьковим від протиправної діяльності.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check