Суд зобов’язав ГПУ повернути речі, вилучені під час обшуку в НАБУ без санкції суду

Печерський суд Києва скасував арешт і зобов’язав прокурора Генпрокуратури повернути речі, вилучені 29-30 листопада 2017 року при обшуку в Національному антикорупційному бюро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Як відомо, ГПУ розслідує кримінальне провадження щодо співробітників НАБУ. За версією слідства, керівник Другого підрозділу детективів НАБУ у змові ще двома особами з метою викриття першого заступника Голови Державної міграційної служби України Діни Пімахової створили умови для провокування і підбурювання до одержання нею $30 тис хабара з метою її подальшого викриття.

29-30 листопада 2017 року слідчі ГПУ і співробітники СБУ провели обшук в приміщеннях, які використовуються Другим підрозділом детективів НАБУ і вилучили деякі речі на суму 841,5 тис грн. Причому, як стверджують у НАБУ, деяке майно взагалі було розукомплектовано, пошкоджено та вилучено без зазначення у протоколі обшуку.

Дозвіл суду на обшук видавався слідчому в особливо важливих справах четвертого відділу Головного слідчого управління ГПУ Руслану Яцкіну та групі слідчих. Безпосередньо обшук проводив слідчий в особливо важливих справах четвертого відділу Головного слідчого управління ГПУ Сергій Усенко разом з іншими слідчими, чиї прізвища в ухвалі не наведено.

НАБУ оскаржило арешт вилученого майна. У скарзі йдеться, що суд давав дозвіл на обшук приміщення приватної власності, натомість слідчі ГПУ і співробітники СБУ обшукали приміщення НАБУ, які мають статус “режимна територія”.

Як вважають у НАБУ, такими обшуками слідчі ГПУ порушили вимоги закону щодо охорони державної таємниці. Зокрема, наступного дня Генпрокуратура висвітлила обшуки в НАБУ у себе на сайті. Обшук тривав безперервно протягом 25 годин за участю понятих. Однак залучені поняті, не перебували постійно в приміщенні, що обшукувалось, як того вимагає КПК. В НАБУ допускають, що поняті були заінтересовані у цій справі.

Крім того, в НАБУ зазначають, що вилучене майно не має відношення до кримінального провадження, по якому був обшук, не є знаряддям злочину, не містять на собі слідів кримінального правопорушення тощо.

Суд скасував арешт, погодившись, шо обставини обшуку були незаконними і ці речі не можуть вважатися речовими доказами або майном, до якого може бути застосовано спецконфіскацію.

Представник НАБУ також просив суд визнати незаконною бездіяльність слідчого, прокурора в частині встановлення дійсної адреси приміщення, де проводився обшук.

Суд зазначив, що є всі підстави в повній мірі погодитись з означеними доводами, але в силу положень КПК слідчий суддя не має повноважень постановити таке рішення.

Крім того, НАБУ звернулося із заявою до ГПУ про вчинення злочину, але відомості до ЄРДР так і не було внесено. Представник НАБУ подав доповнення до скарги, щоб оскаржити таку бездіяльність. Але суд вказав, що необхідно звернутися із окремою скаргою.

У списку речей, які ГПУ має повернути НАБУ, – ноутбуки, мобільні телефони, флешки, папки із чорновими записами, рушниця марки «Tomahawk SA 1900» чорного кольору з двома магазинами для набоїв, жіноча сумочка YSL із вмонтованим спеціальним пристроєм для прослуховування, шкіряна барсетка IssaHara із вмонтованим спеціальним пристроєм для прослуховування, спецзасоби прихованої відеозйомки, піджаки, жіноча футболка і кофта із засобами для прослуховування. У списку також розписка щодо повернення 550 тис. грн. та 157 тис. доларів димова шашка, дві гранати, вісім паспортів громадян Грузії, три паспорти громадян В’єтнаму, один паспорт громадянина Сербії, посвідчення позаштатних кореспондентів каналу «Інтер», два аркуші паперу з написом доповідна записка на ім’я директора НАБУ стосовно проведення агентурної операції у середовищі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ін.

Нагадаємо, що 29 листопада 2017 СБУ і ГПУ був затриманий агент НАБУ Сергій Боярський, коли він намагався передати заступнику Голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України. У НАБУ заявили, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check