Суд визначив порядок дослідження доказів у справі Олійника

Голосіївський суд 2 березня визначив порядок і обсяг дослідження доказів у справі колишнього патрульного поліції Києва, обвинуваченого в умисному вбивстві 17-річного пасажира авто Михайла Медведєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокуратура хоче допитати всього 17 осіб, серед яких рідні загиблого Медведєва, інші потерпілі пасажири та свідки.

Ще двох інших свідків з числа працівників патрульної поліції заявив захист.

Суд вирішив спочатку дослідити письмові докази сторони обвинувачення, потім допитати потерпілих і свідків, допитати обвинуваченого, дослідити цивільний позов, а в кінці дослідити докази сторони захисту, в тому числі, допитати їх свідків.

Адвокат Ростислав Пукало не погодився з таким порядком. На його думку, цей порядок буде формувати у присяжних негативне ставлення і думку про винуватість Олійника. «Забезпечте, будь ласка, паритет, рівність сторін», – сказав він.

Але судді не погодились міняти порядок, оскільки, згідно з КПК, спочатку досліджуються докази обвинувачення, а потім захисту.

«Стороною захисту залучено висновки спеціалістів, які суттєво різняться з експертизами, які були проведені стороною обвинувачення», – пояснив адвокат Віталій Музика. Тому захист хотів, щоб їх документи були досліджені зразу після документів обвинувачення.

Адвокат Пукало сказав, що судді упереджені і в нього вся надія на присяжних. У відповідь головуючий суддя Ілларіон Рудик зробив йому зауваження, оскільки Пукало втретє висловлюється про упередженість суду, а відвід не заявляє.

Раніше суд поцікавився в Олійника, чи зрозуміло йому обвинувачення і чи визнає він себе винним.

«Написано доступною для мене мовою. Мені тільки незрозуміло, чому стоїть питання – навмисне вбивство. Чого мені як правоохоронцю когось на службі вбивать? В мене не було наміру, мети, умислу… на позбавлення когось життя», – сказав він.

«Я не визнаю вину свою в таких тяжких, інкримінованих мені умисних діях. Я не розробляв миттєвий злочинний план. Я не вчиняв дій, направлених на позбавлення життя чи здоров’я», – заявив Олійник.

Обвинувачений сказав, що буде давати покази в суді.

У судовому засіданні був оголошений цивільний позов до обвинуваченого і Головного управління Нацполіції Києва від Євгена Галицького (власника авто). Заявник просить солідарно стягнути з Олійника і поліції 390 тис грн – це компенсація за пошкоджений автомобіль.

«Здійснювали постріли також мої колеги. Яким чином встановлено, що конкретно мої дії завдали такий збиток?!», – відреагував обинувачений. Цивільний позов він не визнає.

Представник ГУ НПУ м.Києва сказав, що його відомство цивільний позов також не визнає, бо Олійник працював не в них, а в патрульній поліції.

Сім’я загиблого Медведєва та інші потерпілі цивільних позовів не заявляли.

Також суд продовжив обвинуваченому Олійнику строк дії обов’язків до 1 травня.

Засідання відкладено до 11 квітня. До цього часу прокурор має підготувати документи для дослідження в суді.

Раніше у справі відбулася заміна головуючого судді. Але суд вирішив продовжити слухання справи і не починати розгляд спочатку.

Нагадаємо, що 2 березня суд планував розглянути відвід адвоката Олексія Шевчука, який є одним із захисників Олійника. Цей відвід заявив адвокат потерпілого Храпачевського, оскільки Шевчук начебто раніше надавав консультацію його підзахисному. Але Шевчук 2 березня до суду не прийшов і клопотав про відкладення судового засідання у зв’язку з участю в слідчих діях СБУ як представника ТОВ «Яндекс.Україна». Обвинувачений Олійник і два інші його захисники погодилися продовжити слухання справи без Шевчука і розглянути відвід пізніше. Зазначимо, що Шевчук ще жодного разу не з’являвся у засіданні.

Минулого разу суд у зв’язку з відводом замінив присяжного в колегії. Порядок заміни присяжного не розписаний в КПК, але, згідно з положенням про систему авторозподілу, присяжного з числа запасних має обирати автоматизована система, а не суд. Тому суд вніс зміни до попередньої ухвали. Новим присяжним замість Валерія Павловського стала Євгенія Білогородська.

Обвинувальний акт у справі був зачитаний 16 січня.

Як відомо, вночі 7 лютого 2016-го 25-річний патрульний Сергій Олійник обстріляв автомобіль, водій якого не хотів зупинятися. У результаті загинув 17-річний пасажир Михайло Медведєв, який сидів на передньому сидінні поряд із водієм Ростиславом Храпачевським.

Олійнику інкримінували перевищення службових обов’язків, умисне вбивство Медведєва і замах на вбивство водія. За обвинуваченням в умисному вбивстві йому загрожує довічне тюремне покарання. Справу Олійника слухає суд присяжних. До обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Після інциденту Олійник продовжує працювати у правоохоронних органах. 23 листопада 2017 його призначили інспектором відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Києва.


Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check