Суд продовжив обов’язки Насірова до 17 травня

Шевченківський суд 19 березня продовжив строк дії обов’язків екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Депараменту погашення боргу Володимира Новікова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Обов’язки продовжено до 17 травня 2018 року.

Насіров мусть носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не може без дозволу виїздити за межі Київської області, має з’являтися до суду. Ці обов’язки були застосовані до екс-голови ДФС після того, як його родина внесла 100 млн грн застави. Інший обвинувачений Новіков вніс 8 млн.

Прокурор Андрій Перов повідомив, що зберігаються ризики переховування Насірова, у тому числі у зв’язку із начебто набуттям громадянства Великої Британії (екс-голова ДФС не визнає цього). Також прокурор зазначив, що хоча Насіров і звільнений з ДФС, його екс-підлеглі продовжують працювати. Інший обвинувачений Володимир Новіков зберіг посаду керівника Депараменту погашення боргу. У сукупності це дає стороні обвинувачення підстави остерігатися впливу Насірова на свідків у справі.

За словами Перова, вимога Насірова читати обвинувальний акт у повному обсязі спрямована на затягування розгляду справи. Відзначимо, що обвинувачений має право вимагати читати акт як повністю, так і в скороченому викладі.


Захист заперечував проти задоволення клопотання прокуратури. 

Адвокати наголосили, що розслідування завершено і Насіров звільнений з ДФС. Захисник Любомир Дроздовський вважає, що вимоги, аби Насіров носив електронний браслет і не виїздив за межі Київської області, є «виключно забаганкою сторони обвинувачення».

«Вся ця справа з самого початку була теоретичною, замовленою справою, боротьбою за посади», – сказав Насіров.

Також він обурився, що йому досі не повернули внутрішній паспорт громадянина України.
Прокурори сказали, що про внутрішній паспорт у клопотанні не йдеться, а тільки про закордонні.
Адвокати Насірова уточнили, що паспорт при обшуку вилучили детективи НАБУ. Потім була ухвала Апеляційного суду про повернення паспорту, але документ так і не повернули, бо детективи передали його в Державну міграційну службу з приписом не віддавати. Йшлося про те, що за українським паспортом Насіров міг би перетнути кордон з Білоруссю.

Суддя-доповідач сказав, що Насіров може подавати окреме клопотання про повернення йому внутрішнього паспорту.

19 березня прокурор не встиг продовжити читання обвинувального акту. Витративши дві години на продовження дії обов’язків, близько 16 год. суддя Володимир Бугіль сказав, що час відведений на розгляд справи закінчився. Хоча раніше суд визначив, що засідання триватиме до 17 год.

Як відомо, прокурори зупинились на 162 сторінці обвинувального акту. Повний обсяг акту – 774 стор. Раніше захист Насірова просив слухати справу у розумні строки і призначати засідання частіше, але судді повідомили, що це неможливо через завантаженість суду.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check